Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekkora a térfogata annak a...

Mekkora a térfogata annak a téglatestnek, amelynél a 3 átlós síkmetszet területe 32 cm²,43,5 cm²,52 cm²?

Figyelt kérdés
2018. dec. 5. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy érted, a síkmetszetek merőlegesek a térátlókra?
2018. dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem így érti:

[link]

2018. dec. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, hát így egyszerű. Az izgalmasabb lett volna, amire én gondoltam. Bár az egy emelt szintű példa lett volna inkább.
2018. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így érti ? ?

[link]

2018. dec. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megoldást, bár egy kicsit részletesebb levezetést szívesen vettem volna.


Ezen kivül nem igazán ilyen megoldásra gondoltam: nem az oldalakra, hanem csak a térfogatra volna szükségem.


Rémlett, hogy nemrég volt itt valami hasonló feladat , amit meg is találtam, de abban a téglatest oldallapjai voltak ismertek. Ekkor a Deedee nevű válaszoló szerint a megoldás:

V = √(F1*F2*F3)


Ilyen jellegű képletre gondoltam, csak az átlós metszetekből nem sikerült értelmes módon előállítani az oldallapok területét, hogy behelyettesítsek a fenti képletbe.

Ebben tudnátok segíteni?


Egyébként valóban úgy értettem, ahogy az utolsó linken látható ábra mutatja, amiért köszönet a szerzőjének.

2018. dec. 7. 02:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!