A mellekelt abran M az [AB] felezopontja a P' es P pont M szerinti tukorkepe. PA PER PB = 1 PER 4. SZAMTSD KI az MA PER MB, BP PER BA, P'B PER P'A aranyok erteket. Abra: _A____p____M ____P'____B?

nagyon fontos lenne holnapra kene

2018. dec. 6. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
A jegyzeteidben ott a megoldás.
2018. dec. 6. 17:01
 2/8 A kérdező kommentje:
jo de nekem elmagyarazas is kene nem csak a megoldas mert beteg voltam es nem voltam suliba
2018. dec. 6. 17:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Erre való a tanár.
2018. dec. 6. 17:52
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez az oldal meg arra valo,hogy segitsunk egymasnak. Koszi szepen.
2018. dec. 6. 17:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Segítenénk, ha "A mellekelt abran" látnánk, hogy mi a feladat. Sajnos ábrát nem mellékeltél.
2018. dec. 6. 18:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Mellékeltem a megoldást.
2018. dec. 6. 18:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel PA/PB = 1/4, ezért PA hossza 1 egység (ide lehet írni bármilyen mértékegységet, de maradjunk az egységnél), PB hossza 4 egység hosszú, tehát az AB szakasz hossza 5 egység.

Mivel M az AB szakasz felezőpontja, ezért rájuk is igaz, hogy egymás tükörképei, emiatt a P'B szakasz hossza is 1 egység, így a PP' szakasz hossza 3 egység, tehát a PM szakasz hossza 1,5 egység, ugyanígy az MP' szakasz hossza is.

Ebből már látható, hogy

MA/MB=2,5/2,5=1

BP/BA=4/5

P'B/P'A=1/4

2018. dec. 6. 19:36
 8/8 anonim ***** válasza:

A #7 -es válasza teljesen jó:

[link]

2018. dec. 6. 19:46