Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Mit rontottam el? (matek, geometria)

A feladat az, hogy számoljuk ki a háromszög területét. Minden oldala 12 méter.

A háromszög területe: a*magasság osztva 2-vel (nem tudtam ide képletbe leírni, ezért így írom)

Ehhez ki kell számolni a magasságot, amit pitagorasz tétel alkalmazásával számoltam ki. Az átfogó 12 m, az egyik befogó pedig 6 m, így tehát 12 a négyzeten, kivonás, 6 a négyzeten. 12 a négyzeten az 144, 6 a négyzeten az 36. 144-36=108. 108-nak a gyöke pedig 10,3. Nekem a magasságra így 10,3 jött ki. Így a képletet behelyettesítettem, hogy 12*10,3 osztva 2-vel, a végeredmény 61,8 méter. A megoldás pedig 62,4. Nem jártam nagyon messze, de gőzöm sincs, hol ronthattam el.

Magántanuló vagyok, fontos lenne tudnom, hogy mit csináltam rosszul. A megoldásoknál pedig csak egy szám van, nincs levezetve a feladat.

2018. dec. 13. 14:49  Privát üzenet  

A válaszok

Kerekítési hiba van csak.

10,39 kerekítve 10,4

és ugy már kijön.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. dec. 13. 15:01 Privát üzenet

Nem rontottad el, csak nagyon durva lett a kerekítés, ugyanis ha nem 10,3-mal számolsz, hanem mondjuk 10,3923-mal, akkor máris pontosabb eredményt kapsz (nem mellesleg nem értem, hogy a 10,39-et miért 10,3-ra kerekítetted, miért nem 10,4--re).

Elvileg tanultátok már a gyökvonás azonosságait. Annak érdekében, hogy a lehető legpontosabb eredményt kaphassuk meg, az ott tanultak szépen használhatóak itt.

Tehát ezt kaptad:

12*gyök(108)/2 = 6*gyök(108)

Írjuk át a 6-ot gyökös alakra: 6=gyök(36), így

gyök(36)*gyök(108)

A tanultak szerint ebből gyök(36*108)=gyök(3888) lesz. Ha ezt elvégzed, akkor már nem kell tovább számolnod a kerekített értékkel, így a hibaterjedés sem lesz jelentős.

Gyökvonás után ~62,35393 cm^2 jön ki, ez 1 tizedesjegyre kerekítve 62,4 cm^2.

Ha mégsem tanultad még a gyökvonás azonosságait, akkor marad az, hogy gyököt vonsz és azzal számolsz tovább, de érdemes legalább 4 tizedesjegyre kerekíteni az értéket.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2018. dec. 13. 15:05 Privát üzenet

Mindenki nagyon hasznos válaszokat adott. Én ezt a választ írtam:

[link]

Hasonló - megoldott - feladatokat itt is találsz:

[link]

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. dec. 13. 15:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

# 4/4Időpont 2018. dec. 13. 15:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan leehet kiszámolni, hogy elfér-e 2 dl kakaó abban a henger alakú bögrében, amelynek az alaplapja 7 cm átmérőjű kör, magassága pedig 7 cm?
Segitene nekem vki?
Tudnátok segíteni ebben a geometriai feladatban?
Mutassuk meg, hogy a szabályos háromszög köré írható kör egy pontját a csúcsokkal összekötő három szakasz közül az egyeik egyenlő a másik kettő összegével. Hogyan kell bizonyítani?
Hány négyzetméter a HKL háromszög területe, ha az ABC háromszög területe 10 négyzetméter?
Paraleloggramma egyik oldala 5 cm-rel magyobb, mint a másik oldal kétszerese, kerülete pedig 283cm a) Mekkorák a paralelogramma oldalai? B) mekkora a területe ha a hosszabikk...

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!