Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika pitagorasz tétel...

Matematika pitagorasz tétel feladathoz kéne egy megoldás levezetés. Valaki eltudja magyarázni?

Figyelt kérdés

Csaba és Csilla olyan saroktelket vásároltak melynek befogói 24 és 25 m.

A telekre négyzet alakú házat szeretnének építeni.

Csaba ötlete az, hogy a két befogón legyen a ház két oldala, és érintse az átfogót.

Csilla ötlete az, hogy az átfogón legyen a ház egyik egyik oldala, a ház további két csúcsa érintse a két befogót.


Hány cm^2 a két esetben a ház területe?



2018. dec. 17. 11:32
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Újra sikerült papírforma szerint reagálnod az írásomra...


"Hát most megint egy nagy zöldet mondtál. Szerinted akkor a koordináta-geometriának a nevében miért van benne a geometria szó, ha nem geometriai problémára illik használni?"


Attól, hogy koordináta-geometria eszközökkel meg lehet oldani, az nem jelenti azt, hogy illik is. Tudod; ágyúval galambra nem lövünk.

Azt te is tudhatnád, hogy a koordináta-geometria teljesen másra lett kitalálva. De mindegy is... Neked ezt nem kell tudnod többdiplomás emberként...


És az is papírforma, hogy az egész írásomból megint a legjelentéktelenebb részére reagáltál egyedül. Ebből is látszik, hogy mennyire nem veszel emberszámba...


Magasan műveled a természettudományokat, de az emberi viselkedésed 0. Ha autista lennél, meg is érteném és el is nézném. De felteszem, hogy nem vagy, így nagyon elkeserítő...

Ha mégis az lennél, akkor sajnálom. Viszont nagyon sok mindent megmagyarázna.

2018. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Várom továbbra is az ellipszis levezetését paraméteresen.

Kíváncsi vagyok, hogy megy-e.

Mondom, koordináta-geometria nélkül is megoldhatod, ahogy tetszik. A lényeg, hogy paraméteresen kell a levezetés.Középiskolai tudás elég hozzá.

2018. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Egyébként az ellipszises példa egyszerűbb mint gondoltam. Ugyanis ábra alapján ki lehet olvasni a képleteket, és meg lehet sejteni a megoldást.

Valami nehezebbet kellett volna kitalálnom, mert igazából így 9.osztályos ismeret is elég a megoldás levezetéséhez.

2018. dec. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 dq ***** válasza:

#25: "Egy ennél is nehezebb feladat lehetne, a háromszögbe írható maximális területű ellipszis kis és nagytengelyei arányának meghatározása."


Steiner-ellipszis a neve. Az az ellipszis, amely a felezőpontokban érinti az oldalakat.

2018. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Hát igen, lelőtted a poént. Kíváncsi lettem volna, hogy a kötekedő válaszoló magától rájön -e. De így már tárgytalan...

Minden esetre öröm látni, hogy akadnak azért olyanok is itt, akik tudják a matematikai dolgokat, és nem csak a szájuk nagy.

2018. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

"Várom továbbra is az ellipszis levezetését paraméteresen."


Igen? Én is várok bizonyos dolgokat, de te a füled botját sem mozdítod... Elvárás, vádaskodás, kötekedés meg hazudozás az megy felső fokon... Nálad gusztustalanabb emberrel még nem találkoztam, pedig elhiheted, hogy sok paraszttal találkoztam már...


Dugd fel magadnak a példádat a 3 diplomáddal együtt, és élvezkedj, másra úgysem vagy jó.

Innentől kezdve, ha bármit mersz szólni a válaszaimra, elküldelek anyádba.

És nem érdekel, ha ezt a választ törlik. Csak az érdekel, hogy tudatosuljon benned, hogy mekkora egy utolsó alja ember vagy!

Te autista kretén...

2018. dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Látom, az olvasás sem megy. Pedig a válaszod megírása előtt 32 perccel leírták hogy ez a Steiner-ellipszis.

Sőt pontosítok, ez annak is a belső Steiner-ellipszise.


De neked látom, 32 perc nem volt elég ahhoz, hogy felfogd, ez már egy megoldott példa gyakorlatilag.


Persze van, aki még ezt sem tudja....

2018. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

"Látom, az olvasás sem megy. Pedig a válaszod megírása előtt 32 perccel leírták hogy ez a Steiner-ellipszis."


És megint... Attól, hogy már megoldották, attól te még feldughatod magadnak...

Nem mellesleg roppant mód érdekes, hogy valamit eddig nem tudtál... Ezek szerint mégsem vagy mindent tudó?

Én már azt is nehezen hiszem el, hogy ennyi logikai érzékkel, mint ami neked van, a 8 általánost el tudtad végezni... De persze, minden jött-mentet felvesznek egyetemre, és még el is végezheti... Mindezt a MI PÉNZÜNKÖN.


Ezen túl pedig megint sikerült a lényegi részt felfogni... Te tényleg autista vagy. És ezt nem sértésből mondom, hanem te konkrétan AZ VAGY. Mással nem indokolható ez a viselkedés.

2018. dec. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

"Nem mellesleg roppant mód érdekes, hogy valamit eddig nem tudtál..."


Mégpedig ?


"De persze, minden jött-mentet felvesznek egyetemre, és még el is végezheti... Mindezt a MI PÉNZÜNKÖN."


Ez igaz, a bölcsészképzések tipikusan ilyenek.


"És megint... Attól, hogy már megoldották, attól te még..."


Értem, de attól te még nem fejlődsz. Amikor megadtad nagy nehezzen a terület paraméteres képletét, már kezdtem azt hinni, hogy nem vagy annyira tudatlan, mint gondoltam. Viszont a mostani új válaszaid egészen kiábrándítóak, és arra engednek következtetni, hogy ja de mégis...

Hogy lehet, hogy még a Steiner-ellipszisről sem hallottál? Egy biztos, a szád nagysága a tudásod reciprokával arányos.

2018. dec. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

"Mégpedig ?"


Nagyon frappánsan kitaláltad, hogy mi van akkor, ha... Aztán más benyögi, hogy ja, amúgy nem te $z@rt@d a spanyol viaszt. Utána pedig játszod az eszed, hogy te egyébként ezt tudtad...

Tudod, kinek mesélgesd ezt? Anyukádnak...


"Ez igaz, a bölcsészképzések tipikusan ilyenek."


+ rád is... És megint érdekes, hogy te egyébként mindenkit értékesnek tartasz, csak épp nem ezt mutatod a viselkedéseddel...


"Értem, de attól te még nem fejlődsz. Amikor megadtad nagy nehezzen a terület paraméteres képletét, már kezdtem azt hinni, hogy nem vagy annyira tudatlan, mint gondoltam."


Újabb vádaskodás... Mi az, hogy nagy nehezen?

Egyébként én meg gondolok rólad sokkal meredekebb dolgokat is, csak azokat inkább nem írom le, mert nem akarom végérvényesen kitiltatni magamat innen... Annyit te nem érsz... Sőt, még kevesebbet sem. Csak te gondolod magadról...


"Viszont a mostani új válaszaid egészen kiábrándítóak, és arra engednek következtetni, hogy ja de mégis..."


Ez meg aztán tényleg... Azért, mert abban a hangnemben beszélek veled, amit megérdemelsz, azt következtetted ki, hogy "ja, de mégis tudatlan vagyok". Azért, mert úgy beszélek veled, ahogyan a kutyámmal nem, abból VÉGKÉPP nem következik semmi a tudásommal kapcsolatban...


"Hogy lehet, hogy még a Steiner-ellipszisről sem hallottál? Egy biztos, a szád nagysága a tudásod reciprokával arányos."


Mint ahogyan te sem hallottál róla... És egyelőre én csak megvédtem magamat veled szemben, érveket hoztam fel, te eközben csak kötözködtél és a tudásomat minősítetted...

Mindent összevetve még így is neked nagyobb a szád, sokkal. Csak nem tudom, hogy mire fel vagy ennyire eltelve magadtól... Mert mást nem produkáltál eddig, minthogy minden szaron, amin rajtad kívül ezen a világon még csak meg sem botránkozna más, hisztizel, és úgy állítod be, mintha mit tudom én milyen főben járó bűn lenne. Meg olyan megoldásokat adsz, amit rajtad kívül túl sokan nem értenek (és itt a kérdezőkre gondolok), aztán mindenki idióta, ha nem érti a félkész válaszodat... Ja, de persze mindenki az utolsó betűig a te elvárásod szerint dolgozzon, mert nem tudom, hogy kinek képzeled te magad...

És akkor még azon megy a rinyálás, hogy a válaszaidat lepontozzák... Csodálkozol, amikor így viselkedsz? Ha ezt emberek között mernéd mindezt megtenni, minimum meglincselnének. De persze te nem vagy más, mint egy fotelharcos, aki csak a gép mögül nagymenő... Kíváncsi lennék, hogy a való életben mit tettél le az asztalra, mert ahogyan magadat beállítod, minimum egy Nobel-díjat össze kellett volna szedned. 3 diplomával meg pont annyit értél el, hogy két sort nem tudsz egyszerre értelmezni... De még egy fél sort se... Persze annyi eszed van, hogy hangzatosan bedobj egy differenciál-egyenletet a szövegbe úgy, hogy egyébként az adott témához semmi köze, pusztán erőfitogtatásként. Meg papagáj módjára fújni, hogy mindenki használjon logarlécet, mert az a menő... Arról nem is beszélve, hogy plágiummal vádolsz mindenféle bizonyíték nélkül, amikor meg nem tudsz felmutatni semmit, akkor ahelyett, hogy bocsánatot kérnél, még azt is benyögöd, hogy "Miért is kellene?".

Úgyhogy emberileg és tudásilag is 0 vagy, és erre osztod az észt mindenkinek. Ennyit rólad.

2018. dec. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!