Matek szöveges feladatok valaki?


1. Egy cég könyvet szeretne kiadni.A könyv megírásához felvesz egy alkalmazottat,akinek 45000Ft-ot fizetnek a kéziratért. A nyomdaköltséf 1000 példányszám esetén 220000Ft. A könyvet 790Ft-os áron szeretnék értékesíteni.

Mekkora bevételük lesz,ha minden könyvet el tudnak adni? Hány százaléka a bevételnek a kéziratért fizetett összeg?

A bevétel hány százaléka a haszon,ha a fenti költségek mellett az alábbi kiadások jelentkeznek:a lektorálás költsége:10000Ft a tördelés költsége:31000Ft a borítóterv:15000Ft a marketing,a terjesztés és központi irányítás együtt:270000Ff


2.Péter szerencsejátékon egy nagyobb összeget nyert. A nyeremény negyedén vett egy kézi számítógépet. A maradék felén elvitte a családját nyaralni egy hétre. A maradék pénz harmadán az autójára új gumikat vett,és így még mindig maradt. 100000 ft-ja.

Mennyibe kerültek a gumik az autóra? Mennyi pénzt nyert összesen? Mire költötte a legtöbb pénzt? Hány ft-ja maradt a számítógép vásárlása után?


3. A betonbam a víz a cement és a sóder aránya 1:63/25:42/5 A munkások 25l vizet tesznek először a betonkeverőbe. Mennyi cementet kell még hozzádni(literben)? Mennyi sódert használnak fel egy keveréshez(literben)? Az összes beton hány %-a a sóder?



2019. jan. 2. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. A bevétel 1000 * 790 Ft = 790 000 Ft. Ha a haszonra vagy kíváncsi, ebből le kell vonni azokat a költségeket, amiket a feladat említ.

2. A nyereményt jelöljük x-szel!

Számítógép ára: 1/4 x. Maradt: 3/4 x.

Nyaralás ára: 1/2 * 3/4 x = 3/8 x. Maradt: 3/4 x - 3/8 x = 6/8 x - 3/8 x = 3/8 x

Gumi ára: 1/3 * 3/8 x = 1/8 x. Maradt: 3/8 x - 1/8 x = 2/8 x, ami 100 000 Ft.

Innentől a tied.

3. A cement és a víz aránya 25,42 / 1,63 = 15,595

Ha a víz 25 liter, akkor a cement 25 * 15,595 = ?

A sóder és a víz aránya 5 / 1,63 = 3,067.

Ha a víz 25 liter, akkor a sóder 25 * 3,067 = ?

Hajrá!

2019. jan. 2. 15:53