Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért lehet az, hogy nem...

Miért lehet az, hogy nem mennek matekból a szöveges feladatok?

Figyelt kérdés
Már jó ideje probléma, viszont magával a matekkal nincsen gondom, ezen az egy dolgon kívül mindent értek, és ötös vagyok belőle.

2015. ápr. 15. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem olvasol jól és nem tudod elképzelni az olvasottakat. Olvass több szépirodalmat.
2015. ápr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. Gyakorold a szövegértést, értelmezd alaposan, lépésről lépésre az állításokat.


Fontos lesz abból a szempontból, hogy az életben nagyon gyakran szöveges formában fogsz olyan problémával találkozni, amit nagyon kritikusan kell végiggondolnod!!

2015. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én velem is ez volt, első érettségi gyakorlóm először 2-es lett, majd pár hónap múlva 5ös-re érettségiztem matekból
2015. ápr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
meg tudom erősíteni az előttem szólót, csak nekem az első feladatsorom érettségin volt előttem (senki se lehet tökéletes na, de újra jelentkeztem és utána még hamarabb is végeztem mérnökin mint valaki aki elsőre bekerült)
2015. ápr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen ez is egy nyelvtanulás, fordítás.

Ki kell hámozni a szövegből a logikáját, és lefordítani matekra, pl. egy képletre.

Gyakorlással el lehet sajátítani, egyre inkább rá lehet érezni a módszerre, a mikéntjére.

2015. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert a matematikát nem lehet úgy olvasni, mint a történelmet és szépirodalmat.

Az a helytelen tanítási mód alakult ki általában, hogy gyorsan kell olvasni, de ez valójában hülyeség.


Egy egyszerű regényt tényleg lehet így olvasni, mert gyakran több tíz, száz oldalt össze lehet foglalni pusztán pár mondatban, nem véletlen iratják az olvasónaplókat.

Ezenkívül az sem probléma, ha néhány szó, mondat fölött csak átsiklik az ember, hisz lényegesen nem befolyásolja a tartalmat.


A matematikában ez a módszer nem használható. A matematika fejezetei viszonylag tömören leírhatók, saját nyelvezetével, de cserében minden szónak, állításnak, tételnek komoly jelentése van.

Itt nem teheted meg azt, hogy egy szó felett átsiklasz, mert gyakran az az egy szó elhagyása teljesen más értelmet ad az adott mondatnak.


Vagyis a matematikát úgy kell olvasni, hogy minden mondat után megállunk, értelmezzük a jelentését, megpróbáljuk korábbi tapasztalatainkkal összevetni.


Adott esetben minden szavát külön elemezzük, hisz lehet, hogy egy-egy szó, fogalom ismeretlen/új számunkra, melynek nem ismerete az adott mondat meg nem értését jelenti. Ha egy mondatot értünk, akkor megyünk csak a következőre, és így tovább.


Egy mondatot végig kell olvasni többször is, akár 10-szer vagy 50-szer, stb. amíg meg nem értjük.


Miután megértettük a feladat problémafelvetését, akkor állhatunk neki a megoldásnak, melynek módszereiről megint csak elég sokat lehetne írni...

2015. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!