Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia. Színtelen, szúrós...

Kémia. Színtelen, szúrós szagú folyadékba csillogó, szürke, d mező beli fémet tettünk, mely során éghető gáz keletkezett, ami kis pukkanó hanggal gyullad meg. Mi lehet az?

Figyelt kérdés

Először szalmiákszesz+cink- re gondoltam, mert ott létrejön hidrogéngáz, ami a levegővel elegyedve durranógázt alkot(hat?)

A feladat továbbiakban igen nagy valószínűséggel a HCl gázra gondol nem H2-re. Így sajnos már ötletem sincs tudnátok segíteni?

Továbbá a színtelen, szúrós szagú folyadékból egy sötét színű kristályos anyagra csepegtetve sárgászöld gáz jön létre (gondolom Cl2)

Minden segítséget hálásan köszönök. Dolgozatot fogunk írni hasonló témában és gyakorlás során ezt a feladatot nem tudtam megoldani.



2019. jan. 4. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen témakörben jártok? Szerintem redoxi reakció. A folyadék az nagy valószínűséggel sósav szerintem. Írtad, hogy szürke fém. Ezüst nem lehet, mert akkor nem játszodik le reakció, a többi pedig aktív fém. A fém oxidálódik, a sósavban a klór pedig redukalódik. Így hidrogéngáz fejlődik ami durran.

Remélem segítettem :)

Ha van bármi kérdésed kémiából írj rám nyugotan szívesen segítek :)

2019. jan. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Szerintem innentől menni fog :)
2019. jan. 5. 22:42
 3/3 anonim válasza:
Ez a mostani Curie versenyfeladat? :P
2019. jan. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!