Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ady Endre:Föl-Földobott kő...

Ady Endre:Föl-Földobott kő verselemezésére lenne szükségem. Valaki segítene benne? Már nagyjából összeállt a dolog és minden leírást elolvastam hozzá amit találtam de elég nagy a katyvasz a fejemben.

Figyelt kérdés

Milyennek kell lennie a verselemzés szerkezetének? Bevezetés oké. Tárgyalás rész ez zavaros nekem. Miket soroljak fel? Stílus? Meg hogy hány soros egy versszak? Vagy miket? Vagy csak menjek versszakról versszakra? Aztán amit gondolok?

NA szóval ezt nagyon nem vágom. A befejezés már megint oké, leírom a véleményemet a versről igaz? Vagy? Mit lehet még? Köszi ha segít valaki .



2019. jan. 7. 08:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nagyon köszi :)

kifogtunk egy őrült magyar tanárt, én sem értem minek ez 0-ban?

De nem is lenne gond ha megtanítaná,de nem teszi. Csak kiadja mint feladat :( Át se beszéljük hogy kell!

Mi meg kínlódjunk vele fél osztály bukásra áll nála sajna én is :( Most összehasonlító verselemzést adott fel...persze azt se közölte hogy kell. De már keresgéltem a neten. Szóval köszi neked még egyszer!!

2019. jan. 29. 07:16
 12/13 anonim válasza:

(Mèg mindig előző vagyok)

Ne èrts félre: kell szöveget elemeznetek már most, de a sumér legendáknál kéne kezdenetek, majd év végéig el kell jutnotok a görög mítoszokig és drámákig, nem Adynál kéne belecsapnotok a sz@rba.

Megpróbálhatsz a tanártól egy tanmenet vàzlatot kérni(hogy az alapján magadtól felkészülhess), de én azt javaslom mutasd meg a szüleidnek a füzetedet, magyarázd el a helyzetet és ők kérdezzenek rá szülőin vagy fogadóórán. Ha a visszajelzés után sem javul a helyzet (sajnos esélyes) akkor vagy próbáljatok meg új tanárt kérni vagy járj érettségi felkészítőre utolsó 2 évben.

2019. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Na hát volt már rendkívüli szülői emiatt. de nem mentünk semmire. Csak hajtja a magáét hogy neki ez a módszere és kész.

Áhhh abszolút kompromisszum képtelen tanár és ez lesz érettségiig ... katasztrófa.

Igen összevissza csapong a témák közt sajnos. Sztem ez nagyon kártékony,már az egész osztály utálja a tantárgyat pedig csak fél év telt el :( Tanár csere nem jön szóba mert nincs másik tanár.

2019. febr. 1. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!