Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy angol fogalmazást kell...

Egy angol fogalmazást kell írnom,120 szavas kell hogy legyen valaki segít?

Figyelt kérdés
Feladat:Képzeljük el, hogy vannak brit barátaid az Egyesült Királyságban és egy hétig maradtál velük az előző hónapban. Írjon egy e-mailt ahol meg kell köszönni nekik. Tervezd meg, mit fogsz mondani.

2019. jan. 7. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok jó angolból, viszont szerintem sokkal szívesebben fognak segíteni, ha leírod eddig mire jutottàl és mik az ötleteid.
2019. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én szivesen segítek, írj üzenetet.
2019. jan. 8. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azzal kezdeném, hogy Dear XY (vagy ha több barátnak írod, akkor itt felsorolod mindegyiknek a nevét). Angolban a „dear“ után nem felkiáltójel, hanem vessző következik, ez fontos.

Utána írnék egy egy mondatos bevezetést, amiben leírom, hogy azért írok nekik, hogy megköszönjem, hogy befogadtak arra az 1 hétre, leírom milyen jó volt.

Utána a tárgyalásban részletezem, hogy pontosan miért is volt jó, ide bármit írhatsz, csak hogy meglegyen a megfelelő mennyiségű szó.

A levél végén pedig írnék valami olyasmit, hogy már alig várom, hogy újra találkozzunk, remélem velük is minden rendben, stb.

A legvégén pedig van az elköszönés, baráti levélnél megfelelő a „lots of love, XY (ide jön a neved)“.


Írtam egy példát, csatolom, ezt persze átalakíthatod. Tudok angolul, de nem vagyok angoltanár, tehát nem garantálom, hogy tökéletes, bár szerintem jó.


Dear Peter, Lucy and Tom,

I just wanted to say thank you for the week that I could spend with you in England. It was amazing!

I was happy that we could finally meet after a long time. I have always wanted to see London and it’s such a great city. I enjoyed every moment. Your new flat is also beautiful and cosy, it was much better than a hotel, so thanks to shared with me your home.

I am looking forward to see you guys again and I hope you’re doing well.

I would be happy if you could go to Hungary and visit me one day, so if you have time, write me and we will talk about the details.


Lots of love,

XY

2019. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!