Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent a tranzitív lezárt?

Mit jelent a tranzitív lezárt?

Figyelt kérdés
Hogyan definiálnátok? Papíron le tudom rajzolni gráfokkal, de a feladat az lenne, hogy definiáljam.

2019. jan. 16. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:

"Tranzitív lezárt:

Hatékony algoritmus implementálása egy gráf tranzitív lezártjának előállítására.


Háttér:

Egy G=(V,E) irányított gráf tranzitív lezártja az a G' =(V,E' ) gráf, amelyben u-ból v-be pontosan akkor vezet él, ha u-ból vezet irányított út v-be az eredeti G gráfban.


Egy gráf tranzitív lezártja könnyen kiszámítható pl. a Floyd-Warshall-algoritmussal O(n3) időben, illetve n szélességi kereséssel O(n(n+m)) időben. Ugyanakkor vannak lényegesen hatékonyabb módszerek is, amelyek a gyakorlatban majdnem lineáris időben futnak.


Egy ilyen módszer az erősen összefüggő komponensek meghatározásán, valamint a komponensek gráfjának topologikus rendezésén alapul, de összetett adatszerkezeteket is alkalmaz."

2019. jan. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Egy G=(V,E) irányított gráf tranzitív lezártja az a G' =(V,E' ) gráf, amelyben u-ból v-be pontosan akkor vezet él, ha u-ból vezet irányított út v-be az eredeti G gráfban."


Ezt megtaláltam én is, de hogy lehetne megfogalmazni a tranzitív lezárt definícióját szövegesen? Képen oké, hogy felrajzolom egy gráffal a fent leírt módon, de nekem szöveges definíció kellene, ami akármekkora gráfra érvényes.

2019. jan. 16. 21:33
 3/3 anonim válasza:
A gráf/reláció összes hatványának uniója 1-től végtelenig
2020. jan. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!