Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kérhetném valakinek a segítség...

Kérhetném valakinek a segítségét a fizika házifeladat megoldásában? Totálisan összekavarodtam.

Figyelt kérdés

Ezeket kaptuk házinak de nem tudom hogyan kell megoldani őket. Hiába van meg az eredmény, nem tudom, hogy hogy jött ki.


1, Egy 40 cm hosszú húron a hullámok haladási sebessége 1600 m/s. Mennyi a húr alapfrekvenciája?


2, Egy mentőautó szirénája 1200 Hz frekvenciájú hangot ad ki. Az utcán álló megfigyelő milyen magasan hallja a hangot, ha az autó 72 km/h sebességgel közlekedik majd távolodik a megfigyelőhöz képest?


3, Egy álló hangforrás felé 20 m/s sebességgel közeledő megfigyelő 360 Hz-es hangot észlel. Elhaladva mellette, távolodáskor 340 Hz-es hangot hall. Mekkora hang terjedési sebessége?


2019. jan. 17. 18:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első példában nincs olyan, ami nagy kihívást jelentene. Tulajdonképp a képletek adottak, pl. a fv. táblában megtalálod őket.


A 2. és 3. feladat szintén egyszerű, ha az ember ismeri a jelenséget. Ennek nézz utána: Doppler-effektus.

2019. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!