Bfbfbf kérdése:

Egy vállalatnál 2 női alkalmazottra 3 férfi alkalmazott jut. Mekkora férfi alkalmazottak aránya?

statsiztika
2019. jan. 23. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Mondjuk, hogy öten dolgoznak a cégnél...
2019. jan. 23. 12:47
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
60 %
2019. jan. 23. 13:56
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
0%

Mihez képest?

Az össz dolgozókhoz képest 60%.

A női dolgozókhoz képest 200%.

2019. jan. 23. 15:10
 4/5 sharkxxx ***** válasza:
3/(2+3) = 3/5 = 0.6
2019. jan. 24. 11:14
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
78%

Javítom a kapkodást.


Összes dolgozóhoz képest 60%


dolgozók száma n*(2+3)=n*5, férfi dolgozók száma n*3.

A kettő aránya 3n/5n = 3/5 = 600/100 = 60%


A női dolgozókhoz képest 150%


Női dolgozók száma 2n, férfiaké 3n

A kettő aránya 3n/2n = 3/2 = 150/100 = 150%

2019. jan. 24. 11:16