Segitetek matekban?

Figyelt kérdés

Szoval ki kell toltenem egy lapot hogy felevkor jobb legyem a jegyem szoval kerleeek!


Feladatok:



1.egy teren 35 jarmu auto es motorkerekpar parkol


Mennyi az autok es motorkerekparok szama ha osszesen 120 kereket szamoltunk meg?


2.gondoltam egy pozitiv egesz szamra, majd hozzaadtam az eredeti szam ketszereset, a haromszorosat es a negyszereset is. Az igy kapott osszeg 50-nel kevesebb lett. Melyek azok a szamok amelyek megfelelnek a felteteleknek?


3.a szerelok 155 meter hosszu utvonalon vizvezetek csovet fektettek le 8 meteres es 5 meteres darabokbol. Osszesen 25 db csovet hasznaltak fel. Hany darab 8 meteres es hany darab 5 meteres cso kellett?



Mindegyikhez kene levezetes is szoval aki segit elore is koszonom!!



2019. jan. 23. 20:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hajrá! Aki egyel jobb akar lenni matekból, az szenvedjen meg érte.


A 2)-eshez adok egy kis segítséget:


"gondoltam egy pozitiv egesz szamra": x

"hozzaadtam az eredeti szam ketszereset:" +2x

"a haromszorosat es a negyszereset is:" +3x, +4x

"Az igy kapott osszeg 50-nel kevesebb lett:" [...] < 50

2019. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Koszi a gyors valaszt de a hajraval nem megyek semmire itt ulok elotte orak ota ws ma adta a kezembe a tanar hogy legyen kesz holnap reggelre! Konkret segitseg kene mert amugy ez az utolso eselyem hogy itt valaki segit kulonben marad a rosszabb jegy.
2019. jan. 23. 21:05
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

1.

X: Autók száma

35-X: Motorok száma

4*X+2*(35-X)=120


2.

Gondolt szám: X

X+2X+3X+4X < 50

Szépen elkezded egytől behelyettesíteni a pozitív egész számokat, és amíg nem éri el az 50-et, addig felelnek meg a számok.


3. Ugyanaz a logika, mint az első feladatnál.

X: 8méteres csövek

25-X: 5 méteres csövek

8*X+5*(25-X)=155


Ezekből már ki tudsz indulni, innen könnyű megoldani.

2019. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
az első válaszoló konkrét segítséget adott az egyik feladathoz innen már könnyen fel tudod írni a képletet és meg tudod oldani, ha nem akkor gáz van
2019. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Pedig én konkrétan leírtam minden segítséget, neked csak egymás után kéne írnod és rendezned az egyenletet. Aki ennyi segítség után sem jön rá, hogy mit kell csinálnia, az elégedjen meg a rosszabbik jeggyel, majd év végére kijavítja.
2019. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Koszi nem arra voltam kivancsi hogy de szar vagyok amiert ennyibol sem ertem meg! 8dikos vagyok tehat nagyon szamit ez most nekem es a kritikakkal nem megyek semmire! Ha van idotok kritikakat irni akkor megoldast is ennyi erovel!
2019. jan. 23. 21:13
 7/19 anonim ***** válasza:
ott a van előtted csak el kel végezned, ha nem tudod nem érdemled meg a jobb jegyet, tanulni kéne és nem siránkozni
2019. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem sirankozok fhuuu az emberek miert ilyenek? Talalnak valakit akibe ugy gondjak tok jo buli lenne belekotni es direkt belekotnek akkor ne segitsetek istenem ha ennyire nehezetekre esik!
2019. jan. 23. 21:26
 9/19 anonim ***** válasza:
de hát segítettek....
2019. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Jo nem is azzal van a baj igen segitettek de az olyan kommenteket hogy nem erdemlem meg meg ize azt annyira nem lehetett volna lehagyni?
2019. jan. 23. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!