Mi a vektorok története?

Figyelt kérdés
Matematika házi feladatnak azt kaptam, hogy készítsek egy ppt prezentációt a vektorok történetéről egyszerűen.Hol, milyen problémák megoldásához használták a vektorokat?(ókor,középkor,újkor) Egész nap keresgéltem a neten de semmit sem találtam.

2019. jan. 27. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt indult:

Egyes történészek azt is valószínűnek tartják, hogy Sztratón volt a szerzője egy sokáig Arisztotelésznek tulajdonított “Mechanika” (más címen: “Mechanikai problémák”) című műnek. Ebben a könyvben egyrészt megtalálható az emelőkre vonatkozó törvény (vagyis, hogy a súly és az alátámasztás távolsága fordítottan arányosak) leírása, bár még nem matematikai formában; másrészt a sebességek összeadásának paralelogramma szabálya, vagyis a független mozgások vektor-összeadási elve is.

2019. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Utána viszont a komplex számok értelmezése jött pár száz évvel ezelőtt.
2019. jan. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Becsattogsz a könyvtárba, és kiveszed Sain Márton könyvét. Első kör. Második kör: nem a magyar neten keresel. Már az angol wiki is egészen jókat mond.
2019. jan. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. febr. 3. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!