8x-5 = 8x-8 nak mi a megoldása?

0x = -3 az kicsit fura lenne.

2019. febr. 11. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan, hogy melyik az a szám, amelyikből ha elveszel kettőt, hárommal nagyobb lesz. Nincs mgoldása.
2019. febr. 11. 19:14
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Emlejünk négyzetre mindent, ettől még fenn fog állni az egyenlőség...


64x² - 80x + 25 = 64x² - 128x + 64 //egyszerűsitek 64x²-tel

=

-80x + 25 = -128x + 64 //+80x

25 = -48x + 64 //-25

0 = -48x + 39

-39 = 48x

x = -39/48

2019. febr. 11. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:
2., ellenőriznéd amit írtál? :D
2019. febr. 11. 22:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Értelmezzük a kifejezést, mielőtt bármit is csinálnánk:


Mindkét oldalon ugyanannyi "x"-ünk van.

Mindkét oldalon kivonunk belőle valamennyit, de nem ugyanannyit.

Tegyük fel a kérdést: Ha valamiből kivonunk 5-öt, akkor az pontosan ugyanannyi lesz, mintha a valamiből kivonnánk 8-at? Ugye, hogy nem. Ez egy ellentmondás, írhatod mögé a Harry Potter jelet vagy amit tanítottak felétek.

2019. febr. 11. 23:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Másik: A 0x=-3 eddig teljesen jó számolás, csak tovább kéne vinned. Azt kapod, hogy x=-3/0, ebből pedig következik az ellentmondás, mert 0-val nem tudunk osztani (másképpen szólva: nem lehet "0" a tört nevezője). Ergo a megoldásod majdnem jó, csak a végén elbizonytalanodtál és nem vitted végig a számolást.
2019. febr. 11. 23:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk én el sem jutottam volna odáig, hogy 0-val osszak. Egyszerűen elveszek mindkét oldalból 8x-et (és az egyszerűség kedvéért szorzok (-1)-gyel, csak hogy ne negatív számok álljanak ott, mert azt nem szeretem), és máris látszik, hogy 5=8 ellentmondás. ehát még csak azt sem kell tudni, hogy 0-val nem osztunk...
2019. febr. 12. 09:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, úgy is jó megoldás lett volna. :)
2019. febr. 12. 14:28