Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gázelegyek feladat megoldásába...

Sulyok30 kérdése:

Gázelegyek feladat megoldásában tudnátok segíteni? Az alábbi feladatot sajnos még részletes megoldókulccsal sem tudom értelmezni/elsajátítani. A feladat megértése, és további ilyen feladatok megoldása lenne a cél, nem maga a megoldás. V. Attila: 231.

Figyelt kérdés

Egy gázelegy hidrogént és oxigént tartalmaz. Az elegyen elektromos szikrát üttetünk át és megvárjuk, hogy a hőmérséklet és a nyomás ismét az

eredeti legyen A vízgőz lecsapódása után visszamaradt száraz gáz térfogata a fele a kiindulási gázelegyének. Számítsuk ki, milyen lehetett a kiindulási elegy térfogatszázalékos összetétele!



2019. jan. 13. 11:08
 1/1 anonim ***** válasza:

En ugy csinalnam hogy kiindulok 1000dm^3-bol.

A reakcioban 500 dm^3 fogyott el.Mivel 2mol hidrogen 1 mol oxigennel reagal ezert 333.33 dm^3 hidrogen es 166,667 oxigen fogyott.

Szerintem a szikra miatt az osszes oxigen es hidrogen egyesult egymassal,ezer a maradek gaz csak hidrogen vagy oxigen lehet,mar nem tudnak mivel reagalni.

Ha a hidrogen elfogyott akkor abbol 33,33% volt az oxigenbol 500+166.67=66,667%

Ha az a hidrogen maradt meg akkor 500+333,33=83,33% es az oxigen:16,667%

Amugy mi a megoldasa?Kivancsi vagyok,hogy jol ertettem-e

2019. jan. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!