Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ti mennyit szoktatok tanuli...

Ti mennyit szoktatok tanuli naponta?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert nem értem hogy más suliba járó ismerőseim sokkal kevesebbet tanulnak,mégis jobb jegyet kapnak,ellenkezően velem,mert én kb egész nap még este is írom a házit,mégis 3-4-es vagyok..(amugy 8 osztályos gimnáziumba járok.lehet ez azért is mert itt többet tanítank?)

2014. ápr. 1. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, a suli szinvolalától is függ...

ugyanis, nyilvánvaló, hogy egy elitebb gimnáziumba többet kell tanulni, mint mondjuk egy szakközépbe....

Én szakközépbe járok szerintem nem tanulok olyan sokat de lehetne kevesebb is...

2014. ápr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a gimi ahova járok egyáltalán nem elit,sőt alig van már gyerek az egész suliban..
2014. ápr. 1. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát erre már csak azt tudom mondani,

hogy

vannak a jó eszűek akik órán odafigyelnek s otthon ki se nyitják a könyvet és 5-4-esek....

s vannak akik tanulnak egész nap órán odafigyelnek s 2-4-esek...

sajnos ez így van... nem mindig a tanulás mennyiségétől függ a jegy sajna :(

2014. ápr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de ez annyira igazságtalan..én csomó programról lemondtam hogy tanuljak,ők meg élnek,mint marci hevesen..
2014. ápr. 1. 18:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt én is így tartom...

Sajnos ez van...

Kitartást a tanuláshoz!

2014. ápr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vegyél valamilyen tanulásmódszertani könyvet, lehetnek benne hasznos tanácsok. Pl hogy pihenj, sétálj, mielőtt nekiállsz, ne legyél éhes, ne zavarjanak körülötted, legyen megfelelő fény, ne kalandozz ide-oda, például facebook, tévé, viszont tanulás közben rendszeres időközönként, mondjuk óránként állj fel pihenni, mozogni, egy pár falatot enni-inni. Húzd alá a leckékben a lényeget. Én mindig úgy tanultam, hogy kijegyzeteltem a könyvet, és utána ezt a rövid, csak a lényeget tartalmazó változatot olvastam el többször, majd felmondtam magamnak, és utána megint elolvastam a könyvet, de addigra már tudtam. Ha valamit nem értesz, kérj segítséget olyantól, aki érti. Ha az óráról úgy jössz ki, hogy nem érted, akkor még a szünetben menj oda a tanárhoz, normális tanár a szünetben is elmondja csak neked.
2014. ápr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!