1) Egy munkás 58,8 kg-t 15 m magasra visz fel.Számitsuk ki mennyi munkát kell kifejtsen a teste által ha ő 68,6kg?

2)Számítsuk ki hány munkát végzett az a motor amelynek teljesítménye 736 watt és 1 óráig dolgozott

3)Egy gép 100 kilóval teljesítmény esetén kimondottan a cél érdekében 85 kilóval többet használ el

Mi a hatásfoka?

Sajnálom hogy ilyen sokat kértem azért is hálás lennék ha kettőt valaki megcsinálna

Hogy megértsem nagyon köszönöm előre



2019. márc. 26. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:

1./az alap képlet ugye W = F*s

továbbá F = m*g

és ennél a példánál s = h

--> W = m*g*h

m = munkás + teher tömegei = 68,6 + 58,8 kg

g = 9,81m/s2

h = 15m

A végeredményt pötyögd be számológépbe.

2019. márc. 27. 07:13
 2/7 anonim ***** válasza:

3-asnál arra célzol, hogy egy gép 100 kilówatt teljesítmény esetén kimondottan a cél érdekében 85 kilówattal többet használ el???


Hatásfok = (hasznos energia / befektetetett energia)*100%

hasznos = 100kW

befektetett = 100 + 85kW

Számológépbe pötyögd be.

2019. márc. 27. 07:19
 3/7 dq ***** válasza:

2:

[link]

Itt megtalálod a képletet:

teljesítmény = munka / szükséges idő

P = W / t

[W] = [J] / [s] (mértékegységekkel)


Adott az A=B/C típusú összefüggés, és a feladatban megadták az A-t és a C-t, és neked a B-t kell kiszámolnod. Ha ez nem megy, akkor menj panaszkodni a matematika tanárodhoz!

2019. márc. 27. 07:31
 4/7 anonim ***** válasza:

@1.

Annyit javítanék hogy nem a végeredményt kell bírni számológépbe, hanem az ismert mennyiségeket és műveleteket.


A számológép annak segítségével fogja majd kiszámolni a végeredményt.


Legalábbis nekem így van a "Hogyan oldjuk meg fizika feladatokat egyszerűen?" c. jegyzetben.


Idézek:


"18. lépés


A kiszámolni vágyott mennyiséget adó összefüggést numerikusan a gépbe bevinni, majd megnyomni rajta a számolási folyamatot indító gombot. A keresett érték, eredmény, a kijelzőn fog megjelenni."

2019. márc. 27. 07:42
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 az én tanárom genyó volt, nekünk ilyet nem tanitott :D
2019. márc. 27. 07:53
 6/7 dq ***** válasza:

#4 XDDD


Amúgy én pár éve a google számológépet használom a gyakorin, ismer egy csomó állandót, és nem kell a mértékegységekkel sem törődni, és látom ha mértékegységileg nem stimmelne amit beírok neki.


Az 1-es feladathoz: [link]

2019. márc. 27. 07:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Azta, ezt jó tudni!
2019. márc. 27. 11:55