Érettségin számológép?

Figyelt kérdés
Középszintű történelem érettségin lehet használni számológépet? Megengedett segédeszköznek számít?

2019. márc. 30. 11:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
18%

Igen?! Biztos lehet, de nem szabad. Nem.

[link]


Meg amúgy sem árt, ha tudsz tájékozódni az oktatas.hu-n, ha érettségire készülsz.

Általános tudnivalók: [link]

Aktuális tudnivalók: [link]

2019. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%
Történelem érettségire minek kellene számológép?
2019. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nem, mivel értelme se lenne. Egy átlag embernek eszébe se jutna ilyen, ha lehetne is nem vennéd hasznát, mivel nem kell semmit számolni. Ha 2 dátum között szeretnéd kiszámolni az eltelt időt, azt megteheted papíron is. Amenyiben ez nem megy nem értem mit foglalkozol az érettségivel. Volt olyan ismerősöm akinek volt papírja arról, hogy nem megy neki a matek, hirtelen nem jut eszembe annak a betegségnek a neve, de írásba össze adni, kivonni ő is tudott, csak lasssbban.
2019. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem, mert nincs benne a 40/2002. OM rendeletben felsorolt megengedett segédeszközök között.
2019. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy nem hülyeség, egyes diagramos feladatoknál kifejezetten jól jöhet.
2019. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Azzal számolod ki az évszámokat?
2019. márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Csak röhögni tudok azon, aki a #4-et lepontozta. Gondolom, nem meri beírni az indoklást.
2019. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%

Köszi a lepontozást.

Lehet olyan feladat, hogy van egy oszlopdiagram, és állítások vannak felsorolva alatta. Ha valakinek nem megy jól a fejszámolás (mittudomén, ha százalékban kérdeznek rá), akkor a számológép kifejezetten megnyugtató lehet. Egyébként érettségi évében vagyok, elég sok feladatsort láttam már, csak tudom, hogy miről beszélek.

Ja és mielőtt azt mondanátok, hogy jaj nem tudok számolni, én nem magamról beszélek, mert emeltezek matekból. Ha valaki nem tudja jól kiszámolni valaminek a 60%-át, az ne kapjon már a töri érettségiben is kevesebb pontot.

2019. márc. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
#8: Én nem pontoztam senkit (se negatívan, se pozitívan), de ugyan, mutass már egy olyan feladatot korábbi érettségilapokból, amiknél olyan komoly számolási tudomány kellett...
2019. márc. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Hát, mondjuk a közép matekhoz is annyi matektudás meg számolás kell, hogy egy nyolcadikos is megírná 70%-ra.

De a közép matek első részében is lehet számológépet használni, pedig ott sem indokolja azt semmi. Most néztem meg a 2018 októberi feladatsort, és semmilyen fejben nem elvégezhető számolás nincs benne. Csak összeadás, kivonás, szorzás, osztás. Tehát ott miért van akkor megengedve?

És mi van azzal, aki diszkalkuliás, és nem tudja valaminek a 60%-át nagyjából meghatározni fejben?

2019. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!