Érettségin számológép?

Figyelt kérdés
Középszintű történelem érettségin lehet használni számológépet? Megengedett segédeszköznek számít?

2019. márc. 30. 11:19
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Az oszlopdiagramon vannak oszlopok, és az a kérdés, hogy melyiken haladja meg 10%-kal az előző adatot az aktuális."

Annak idején megoldottam pár történelmes érettségi lapot, de nem emlékszem ilyenre. Olyanra igen, hogy forrásként ott volt egy diagram (amit az előző is linkelt pl.) vagy valamilyen táblázat, amiben adatok voltak, de az evidens, hogy az csak segítségként van ott, nem azért, hogy abból oldd meg a feladatot. A történelem érettségi arról szól, hogy mennyire ismered a történéseket. Ehhez némely feladatban adnak segítséget is térkép, táblázat, diagram vagy valamilyen korabeli szövegidézet formájában, amiből eszedbe juthat, hogy miről van szó vagy legalább azt ki tudod belőle venni, hogy melyik korszakról van szó. Szerintem aki pusztán egy forrásból akarja matekozással megoldani a feladatot, az minimum kitűzhetne egy "fingom nincs az anyagról" címkét magára, de ez csak magánvélemény. Igazából ha megnézed hogyan oldják meg tanárok az érettségi lapot (index szokott róla évente videót készíteni), akkor láthatod, hogy a feladatok nagyja józan paraszti ész, a maradékhoz pedig minimális mögöttes tudás kell csak.

2019. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

21, leírtam, hogy melyik feladatról van szó, azt nem nagyon tudod a saját tudásodból megírni.

Vagy te fejből tudod, hogy melyik volt az az ország az EU-ból, amelyiknek 10%-kal nőtt a mittudoménmilyen teljesítménye? A töriérettségi 60% tudás, 40% értelmezés.

2019. márc. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

#20:

Basszus, ezt elnéztem, már néztem a feladatsort egyszer, teljesen úgy rémlett, hogy az oszlopdiagramon nem az előző évi adatok jelentik a 100-at, hanem egy fix korábbi év. Na ehhez kellett volna, nem néztem elég alaposan.

Bocsika!

2019. márc. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!