Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Létezhet olyan háromszög,...

Létezhet olyan háromszög, ahol az oldalak hosszai rendre: 5+1i; 5+1i; 5+1i?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 4. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Ezek abszolút értékei lehetnek, igen.
2019. ápr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
59%
Ezek egyelőre vektorok, tényleg csak az abszolút értékük éri. De most elgondolkodtam, hogy menyire kezelhető geometriában az imaginárius számokkal koordinátarendszeres síkká bővített számegyenes.
2019. ápr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Baluba ***** válasza:
100%

Mi az a távolság? A matematikában (inenntől wikiről másolva) egy d: H×H → R függvény a H halmazon értelmezett távolságfüggvény, ha:


d(x,y) ≥ 0, és d(x,y) = 0 akkor és csak akkor, ha x = y. Két pont távolsága nem negatív, és nulla akkor és csak akkor, ha a két pont egybeesik.

Szimmetrikus: d(x,y) = d(y,x). Az x és az y pont távolsága mindkét irányban ugyanaz.

Teljesül a háromszög-egyenlőtlenség: d(x,z) ≤ d(x,y) + d(y,z). Két pont között az egyenes szakasz a legrövidebb út.


Tehát a távolság csak valósértékú függvény lehet, és én nem is hallottam soha, hogy komplexekre kiterjesztették volna. Már csak azért sem tűnik ez lehetségesnek, mert az első és harmadik tulajdonság is épít a valós számok rendezettségére, amit komplexeknél elveszítünk.


Összefoglalva, már az sem lehetséges, hogy két pont távolsága 5+i legyen.

2019. ápr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugye ez a sofőrrel együtt 5-en utaznak a buszon, leszállnak 8-an, hányan maradnak? feladat másodikosok helyett 12.-eseknek (vagy mikor vannak a komplex számok).

Úgy is mondhatnám, hogy mekkora a négyzet oldala, ha a területe –1 egység. (Jó, oké, ez utóbbi még értelmes is lehet akkor, ha a negatív körüljárási irányú síkidomok területét negatívnak definiáljuk.)

2019. ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Létezhet olyan háromszög, melynek a derékszögű koordináta-rendszerben az oldalai origó kezdőpontú vektorok, mindháromé (5,1)?

Nem.

Olyan, aminek mindhárom oldalhossza egyenlő az (5,1) vektor hosszával? (abszolút értékével)?

Igen.


Amúgy a komplex számok matematikai kezelése tulajdonképpen vektorműveletekből áll, így valahol kezelhető a dolog, geometriai átírással is, csak pont a kérdés formájában nem.


De nem tudom, mint fent írtam, van-e gyakorlati haszna, alkamlazása a komplex síkon a koordinátageometriának.

2019. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!