Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerves kémiából tudtok...

Szerves kémiából tudtok érdekes témát, kiselőadásnak mondanátok ötleteket?

Figyelt kérdés
Kicsit el vagyok veszve. Volt néhány gondolatom, de az csak engem érdekelne, de olyat szeretnék tartani ami másokat is érdekel és leköt. A doppingszerek, drogok, emberi hormonok, alkohol, a periódusos rendszerből sem szeretnék kiragadni 1-1 elemet. Korábban már kellett beadandót csinálnunk ugyan ebben a témában, semmi konkrét nem volt meghatározva, akkor a toxikus fémekből írtam a dolgozatot, az nagyon jó volt, érdekes is, de azt pedig már ellőttem. Tudtok nekem egy kicsi segítséget adni? Miről csinálnátok? És ha ti 15-16 évesek lennétek mi érdekelne?
2019. ápr. 4. 16:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez lehet kicsit biokémia, de szerves kémia is, szóval esetleg szólhatna a tápanyagokról, úgy, hogy a bioszos részét kihagyod. Vagy csak ezek közül egy csoportot kiragadsz (ebben az esetben én a szénhidrátot javaslom, mert a fehérjékről és lipidekről külön-külön annyit nem lehet beszélni, hogy felérjen egy előadással).


Látom, hogy drogokról nem szeretnél, de erről jutott eszembe a dohányfüstben megtalálható szerves vegyületek. Rengeteg van benne, szóval végülis elég tág témakört lehetne belőle felépíteni. Ha megengedik/van rá lehetőség, akkor pedig "dohányzógépen" be is mutathatod esetleg, hogy kb. mi rakódik le a tüdőbe (némi vízzel teli kólásüveg, annak szájába gyurma, a gyurmába beleraksz egy cigit úgy, hogy kívülről legyen az a vége, amit meggyújtasz, majd ha meggyújtottad, a flakon alját összenyomod (=légvétel), majd a dohányfüstöt összerázod a vízzel és ott lesz a "kátrány".

Szerintem ebből nem csak érdekes előadást lehet kihozni, de akutalitása is lehet (gondolom, vannak, akik cigiznek az osztályotokban).

2019. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!