Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légy jó mindhalálig:Mi Misi...

Légy jó mindhalálig:Mi Misi erényei, hibái?

Figyelt kérdés

Olvastam a könyvet de nem értem a kérdést/nem tudom mire gondolt a tanár soroljam fel az összeset mit én gondolok vagy amit a szerző ir ?

Melyiket irjam?


2008. nov. 10. 21:41
 1/3 anonim válasza:
77%
Amit te gondolsz arról,hogy mit gondolhatott a szerző...
2008. nov. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig te mit tartasz erénynek Misi jellemvonásai közül és indokold meg, esetleg idézz a könyvből.

Pl:

Misi egyik pozitív jellemvonása, hogy nagyon türelmes. Ez az erénye megjelenik a könyvben amikor...."

És így tovább...


És ugyanígy a hibáit is.

Pl Misi egyik hibája, hogy bátotrtalan és nem tud kiállni magárt. Így amikor....(ide a könyvből vagy az idézett részt vagy annak tartalmi leírását)

És így tovább...


Azt is írd le amit te annak találsz és ha van olyan (én már iszonyat rég olvastam a könyvet) amit a szerző kifejezetten megemlít azt is írd le.

Az ilyen módon:

Móricz Zsigmond fontosnak tartotta kihagsúlyozni Misi jellemének .... vonását. Ez azért kiemelkedő mert ez vezet ahhoz, hogy Misi ... ezt meg ... csinálta/történt vele.

2008. nov. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köcce ha van még ilyen kérdésem fölteszem mert olvasónaplót kell csináni
2008. nov. 12. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!