Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írjak esszét egyetem?

Hogyan írjak esszét egyetem?

Figyelt kérdés
Egy beadandó esszét kell írnom és nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Egy adott ország kultúrájáról kell írnom (ez lehet irodalom, történelem, még gasztronómia is). na már most az a kérdés hogy hogyan kezdjek hozzá egy ilyennek? ugyebár nem kell összehasonlítani vagy érvelni benne, akkor csak egyszerűen írjam egymás alá a kiválasztott témában szereplő dolgokat? semmi egyéb? még következtetéseket sem kell levonjak (már ha vannak)?

2019. ápr. 26. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Könyebb lenne, ha tudnànk milyen szak (nyelv?) , hàny oldal és hogy pontosan milyen témàban. Nyilvàn màs ha gasztronómia és màs ha irodalom.
2019. ápr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
lengyel irodalom témában gondolkodtam ebből van könyvem meg anyag a neten
2019. ápr. 26. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csinàlnàm, hogy kivàlasztanék egy konkrét időszakot (nem tàgat), leírnàm az akkori történelmi hàtteret (sokszor hatàssal voltak az írókra az események), majd, az irodalmi jellemzőket àltalànossàgban, majd kivàlasztanék 2-3 fontosabb írót és róluk+ a műveikről írnék. (Azt, hogy mennyit nem tudom megmondani, mert nem mindegy, hogy 3 vagy 10 oldalt kell írni. És azt se tudom, hogy a tanàr akar e sajàt elemzést vagy nem. )
2019. ápr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, 3-5 oldal kell csak
2019. ápr. 27. 10:45
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ég a pofám, hogy az olyanok is bejutottak a BTK-ra, mint te aztán egy esszének se tudsz nekiállni...
2019. ápr. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem értek a témához, de szerintem egy pár soros bevezetőt mindenképp írjál arról, hogy miért ezt a témát választottad, miért tartod fontosnak bemutatni. A végén pedig szerintem írj valami összegzés félét, akár következtetéseket is levonhatsz. Saját példámból kiindulva én egyszer azért kaptam hármast egy beadandóra, mert a bevezető és összegző szakaszt kifelejtettem belőle.
2019. ápr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!