Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol- Mikor are es mikor do?...

Angol- Mikor are es mikor do? (Tudom lehrt is is meg does is, de az is benne van) mikor melyiket kell hasznalni? Mi a szabaly? Létige mikor kell?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 29. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

I am, you are stb. = én vagyok, te vagy stb

I do, you do, he/she does stb = én csinálok te csinálsz, ő csinál


I am writing = éppen írok (folyamatos igeidő)

You are writing = te írsz (folyamatos igeidő)

stb


I do the homework = megcsinálom a házit (valamikor)

You do the homework = megcsinálod a házit (valamikor)

stb.


I am doing the homework = most éppen csinálom a házti (folyamatos igeidő)

You are doing the homework = most éppen csinálod a házti (folyamatos igeidő)

stb.


I do the homework tomorrow = holnap megírom a házit (határozott idő)


A do és annak alakjai jelentik azth, hogy valamit valaki csinál. Alapból jelen időben de lehet jövő is ha olyan az idő határozó. Ha jövőidőben mondond de nincs konkrét idő akkor a példánál maradva "I will do the homework". Múltidőben did vagy did not pl I did the homework yesterday = tegnap megcsináltam a házit.


Ha csak létigét használsz az csak azt jelenti hogy én vagyok, te vagy stb. Pl "I am alright" = "jól vagyok"


Ha azt akarod kifejezni hogy valami éppen most csinálsz valamit akkor jön a létige (I am, you are stb) plusz az ige "ing"-es alakja. I am doing the homework = épp most csinálom a házit. Ezt is lehet mondani múltban "I was doing the homework when somthing happened" = "épp csináltam a házit amikor valami történt" Vagy "I am writing a novel" = "Épp regényt írok"


Ezek így szerintem a basic dolgok. Ennél nyilván vannak bonyolultabb megfogalmazások és igeidők is.

2019. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi de nem teljesen erre gondoltam. Hanem pl. Do you speak english a helyes, de az are you speak english miert helytelen? Vagy erre van több ezer példa ahol Do vagy Are 2 kozul valamelyik. Masik pl. Do you want it? Miert nem Are you want it?
2019. ápr. 29. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy létige + szótári alakos ige nincs. Tehát az Are you speak English nem helyes, mert nem létezik ilyen igeidő.


Ezek lehetnek:

Do you speak English? - Beszélsz angolul? (beszéled a nyelvet, általános, mindennap)

Are you speaking English? - Angolul beszélsz? (ebben a szent pillanatban angolul szólaltál meg?

2019. ápr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

do-t hasznalunk amikor van valami akcio, valami tevekenyseg: iras, olvasas, futas, stb.

I run. Do you run? We don't run. She doesn't run.


is/are-t hasznalunk, amikor nincs akcio, csak "letezes" van: csinos, csunya, merges, stb.

You are pretty. Are they pretty? He isn't pretty.

2019. ápr. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!