Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Adott két pontra illeszkedő...

Adott két pontra illeszkedő egyenes egyenlete?

Figyelt kérdés
Meg van adva 2 pont, és fel kell írni a rájuk illeszkedő egyenes egyenletét. Én a függvénytáblázatban lévő alábbi egyenletbe: (y-y1)(x2-x1)=(x-x1)(y2-y1) behelyettesítettem a 2 pontot, ez így jó megoldásnak? Vagy fel kell bontani a zárójeleket, aztán összevonni? Mert a megoldókulcsban a végeredmény egy normálvektoros egyenlet.

2019. máj. 2. 13:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha felbontom az egyenletet amit írtam, és átrendezem, akkor kijön az a normálvektoros egyenlet, de muszáj vagy elég ha így hagyom?
2019. máj. 2. 13:38
 2/5 Baluba ***** válasza:
Elméletben jó megoldás, akkor is, ha nem csinálsz vele semmit. Ha valaki pontot akar levonni érte, az mindenképpen megtámadható (kivéve persze ha a feladatban meg van adva a kért alak). Más kérdés, hogy az a szokás, hogy az elvégezhető műveleteket elvégezzük, amit pedig nem lehet, azt a feladat szempontjából informatív és esztétikus formára hozzuk.
2019. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Így szól a feladat: Adott a koordináta-rendszerben két pont: A(1;-3) és B(7;-1). Írja fel az A és B pontokra illeszkedő e egyenes egyenletét!


Összesen 4pont jár érte, és a megoldókulcsban arra járnak a pontok, hogy felírok egy AB vektort, megadok egy normálvektort, végül felírok egy normálvektoros egyenletet, és a jobb oldalon összevonok.

2019. máj. 2. 13:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Ax+By=Ax0+By0
2019. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak annyi a feladat, hogy írd fel az egyenes egyenletét. Az is jó megoldás, ha az általad írt egyenletbe behelyettesítesz jól, nincs olyan követelmény, hogy hogyan "nézzen ki" az az egyenlet, ha amúgy jó.
2019. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!