Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A^2-b^2+c^2 osztható e 5-tel,...

A^2-b^2+c^2 osztható e 5-tel, ha a, b, c egészek, és ezek egyike sem osztható 5-tel?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom megoldani. Tudna segíteni benne valaki?

2019. máj. 7. 10:02
 1/6 vurugya béla ***** válasza:
100%
HA egy szám nem osztható 5-tel, akkor a négyzete 1 vagy 4 maradékot adhat. Tehát két ilyet (a^2-et és c^2-et) összeadva 2 vagy 3 maradékot kapsz, ebből hiába vonod le az 1 vagy 4 maradékot adó b^2-et, soha nem lesz 0 maradékod, azaz soha nem lesz 5-tel osztható.
2019. máj. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 vurugya béla ***** válasza:
Jut eszembe, remélem nem a mostani érettségi feladat! 11-ig nem is válaszolok itteni kérdésekre! :)
2019. máj. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 vurugya béla ***** válasza:
Sőt az emeltesek miatt 12-ig.
2019. máj. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors és hasznos választ! :) :D

Nem, nem érettségi feladat :D :D De jobb vigyázni! :D Köszönöm, hogy nekem azért még válaszolt 12 előtt :D

2019. máj. 7. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:

#1: "Tehát két ilyet (a^2-et és c^2-et) összeadva 2 vagy 3 maradékot kapsz"

Pontosítok: 2 vagy 3 VAGY 0 maradékot kapsz.

2019. máj. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 vurugya béla ***** válasza:

Igazad van, köszönöm!

Természetesen a megoldásba belekalkuláltam, csak itt kimaradt...

2019. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!