Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szakvizsgától való eltiltás...

Szabó Kristóf Gyula kérdése:

Szakvizsgától való eltiltás lehetséges ebben a formában?

Figyelt kérdés

Üdv, nemrég történt meg velem ez a helyzet, az iskola egy nappal a szakvizsgám előtt szólt, hogy nem vehetek részt rajta, mert nem tettem le a különbözeti vizsgát.


Teljes történet:

Érettségi után nem indítottak 1 éves képzést, ezért a két éves második szakaszába bekerültem miután letettem sikeresen az érettségit, (szoftverfejlesztő szakról van szó és az érettségi tárgyam informatika volt emelt szinten 80% 5-ös) a kritériuma a bekerülésemnek az volt, hogy le kell tennem egy különbözetit, amiről meg is kaptam a határozatot, viszont azon csak annyi állt, hogy októberig kell ezt megtennem. Miután a tanárokat többször is kérdeztem, hogy mikor lesz ez a vizsgám, csak annyit kaptam válaszul, hogy ilyen eredményekkel nem kell ezt le tennem majd ők elintézik, így ennyiben is hagytam. Természetesen azért rá kérdeztem, hogy nem lesz-e ebből gond, a válasz az volt hogy nem.

Erre most közlik velem, hogy ennek kihagyása miatt nem vehetek részt a vizsgán.


Ti mit tennétek a helyemben?

Én ügyvédhez készülök fordulni, mivel több dolog sem teljesült jogszabály szerint amit az iskolának kellett volna teljesítenie és rám akarják fogni, hogy az én hibámból történt.


Kíváncsian várom a válaszokat.



2019. máj. 13. 21:24
 1/2 A kérdező kommentje:
Ú a fenébe, most nézem hogy a kategóriát félre nyomtam, ezért utólagosan is elnézést kérek!
2019. máj. 13. 21:27
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Első körben azokkal kéne beszélni, akik beígérték, hogy elintéznek mindent. Aztán ha hárítanak, akkor lehet feljebb menni, igazgató, tankerületi vezető, stb., hátha ők tudnak segíteni benne. Ha nem, akkor annyit tudsz csak tenni, hogy halasztasz és leteszed a különbözeti vizsgát... Ha perelsz, akkor is ez lesz a vége részedről, akár igazat adnak neked akár nem.
2019. máj. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!