Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudok tanulni, valaki,...

Nem tudok tanulni, valaki, valami segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nos arról lenne szó, hogy egyszerűen nem tudok tanulni. Azt letisztáznám, hogy millió dolgot olvastam már a neten, ami segíthet pl. Levegőzés előtte, séta, szünetekben tanulás, pozíciók, zene, elteszem a telefonom, kikapcsolom a tvt, ami gátolja az a kimerültség stb.. Általában úgy néz ki nálam egy tanulás, leülök, nekiesek, kiemelem a részeket, és elkezdem. Általában olyan 10percig szokott menni, utána egyszerűen így jön egy villanás és elkalandozok. Ilyenkor elmúlik kb 1 óra hogy a falat nézem, ami nekem olyan 10percnek tűnik. Hozzátenném nagyon utálok tanulni, közgazasági középsuliba vagyok, végzős tehát most kellene tanulnom a legjobban. Utálom az egész sulim, talán ezért lehet mert nem is érdekel amit tanulok? Az elmúlt években is nagyon rosszul teljesítettem szinte csak 1es, 2eseim vannak.. általános iskolába valahogy jól ment, 5ös voltam. De ahogy bekerültem középsuliba azóta nem megy. Nem nekem való, azóta van barátnőm, tehát semmi lelki problémáim nincsenek, nincs ami elvegye a figyelmem, vagy semmi konkrét ok amiért ne tudnék. Lehet már orvoshoz kéne fordulnom de ilyen vagyok, anyám szerint csak lusta, de szerintem más. De pl. Kreszt hibálanul letettem elméletben is meg minden, az mondjuk ment. Hétvégente bulizni járok, szoktam inni, talán már meghaltak az agysejtjeim? Nem cigizek, se drogozok meg ilyenek.

Esetleg valakinek tippje hogy mi lehet velem?

19/F


2019. máj. 13. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőség, akkor ne otthon tanulj, így nem vonja el a figyelmedet semmi. Ha nincs rá lehetőség, akkor csináld azt, hogy nem a saját szobádban tanulsz, hanem egy másikba, ahol nem szoktál sok időt tölteni (pl. szülők szobája) és ameddig meg nem tanulsz, addig a szobád úgymond tiltott terület.
2019. máj. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Egyszerű. Ha valami nem érdekel, akkor az elméd ellenkezik ez ellen. Ideig óráig lehet kényszeríteni, hogy tanulja meg, amit meg kell, de hosszútávon csak belebetegszel.
2019. máj. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem akkor nem megy a tanulás huzamosabb ideig, ha elvesztem a motivációm, és szinte már nem is értem, hogy miért vagyok itt, miért kell tanuljak. Ha megvan a motiváció (nálam ez pl a kívánt munkakör betoltese, könnyebb szellemi munka, elismertség, fizetés stb) akkor ezekre gondolva már könnyebben megy... Illetve a másik nagy erő, ami elveszi az, ha bizonytalan vagyok abban h megtudom e csinálni.


Nálad nagy visszatartoerő, hogy nem szereted a sulit... Próbálj arra gondolni, hogy kell az érettségi, mert azzal utána nekifuthatsz egy olyan szakmának, ami tényleg érdekel... Képzeld el, hogy te abban fogsz dolgozni, mennyire jó lesz, csaj előtte ezt meg le kell tenned... Szerezz így egy két jó jegyet, és utána már nagyobb lendületet is kapsz a dolgokra.

2019. máj. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!