Számelmélet? Miért lesz ilyen a kifejezés?


2* 7-n-ediken+1 a feladat.

ebből hogyan lesz és miért 2*(7-n ediken -1) +3

ezt miért igy kell átalakitani?


2019. máj. 15. 19:11
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:

2*7^(-n) + 1 =?= 2*(7^(-n) - 1) + 3

2*(7^(-n) - 1) + 3 = 2*7^(-n) - 2 + 3 = 2*7^(-n) + 1

Ez nem számelmélet, hanem algebra, kommutativitás.

2019. máj. 15. 19:28
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:
*disztributivitás
2019. máj. 15. 19:30
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem hogy a zárojelben ugye -1 került oda, akkor zárojelen kivul a +1bol miért +3lett??
2019. máj. 17. 08:53
 4/4 A kérdező kommentje:
????
2019. máj. 18. 00:01