Ezt a feladatot hogy oldom meg?

X²+y²+2y-16y=0 teljes négyzet
2019. jún. 7. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs benne elírás?
2019. jún. 7. 16:00
 2/11 anonim ***** válasza:

Tényleg ez a feladat? "X²+y²+2y-16y=0 "

vagy x²+y²+2y-16=0 (Az első nem nagy-betű, a 16 után nincs y ?!)

2019. jún. 7. 16:02
 3/11 A kérdező kommentje:
X²+y²+2y-14y-16=0
2019. jún. 7. 16:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Pontosan mi a feladat? Teljes négyzetté kell alakítani? Csak mert azt nem lehet megtenni, mert több ismeretlen is van benne. Esetleg azt lehet felírni, hogy: x^2+(y-6)^2-52=0, de ennek így nem sok értelme van.

Vagy meg kellene oldani az egyenletet? Annak már több értelme van, viszont a megoldások száma meg végtelen.

2019. jún. 7. 18:20
 5/11 anonim ***** válasza:
A "2y" helyett nem 2x van a feladatban?
2019. jún. 7. 18:22
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez egy kör, sugara 4 egység. Ezzel koncentrikus kört kell felírni
2019. jún. 7. 18:47
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ez egy kör" idáig stimmel, de hogy nem 4 egység a sugara az biztos. 2*√13 a sugara.

Keresd meg a középpontot, és arra már tudsz felírni eltérő sugarú kört.

2019. jún. 7. 19:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ezt a feladatot akartad kérdezni?

[link]

2019. jún. 7. 19:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Az azért már botrány, hogy a válaszolóknak kell kitalálni hogy mi volt a feladat eredetileg, mert a kérdező még a saját feladatkiírására, megfogalmazására is annyira igénytelen, mint a megoldásra való hajlamosságra.
2019. jún. 7. 20:03
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De azt eltudnátok magyarázni hogy mi hogy jött ki ?
2019. jún. 7. 21:00
1 2