Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az ilyen feladatokat hogy...

Az ilyen feladatokat hogy kell megoldani? (egyetemi szintű területszámítás)

Figyelt kérdés

Határozza meg az f(x) = (4x + 2) * e^x függvény grafikonja, az x tengely, az y

tengely és az x = 1 egyenesek által határolt véges síkrész területét!


Előre is köszönöm.



2019. jún. 13. 22:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hova jársz te, hogy ilyen gyógypéldákat adnak? Miskolcon ment le így a szinvonal?
2019. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem Miskolcra járok, csak az ottani szigorlatból gyakorlok most.
2019. jún. 15. 16:35
 13/15 anonim ***** válasza:

Na de hova jársz, mire gyakorolsz?

Egyébként érthető volt a megoldás amit adtam?

Ha kell tudok ajánlani a témakörhöz jó szakirodalmat, amiből lehet önállóan tanulni és készülni, akár egyetemi szinten.

2019. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Óbudai egyetemre járok és matek szigorlatra készülök. A második (kifotózott) feladatot annyira nem értem, mármint értem amit leírtál, de mi valahogy teljesen máshogy tanultuk, nem úgy hogy a négyzetét kell integrálni.
2019. jún. 16. 13:13
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindenképp a négyzetét kell integrálni. Ezt nagyon egyszerűen meggondolhatod magad is: Egy forgástestet keskeny korongokra bonthatunk fel. A teljes térfogat a kis korongok összege lesz. Egy korong térfogata alapterület*magasság. Az alapterület pedig egy kör területe. A kör területe a sugár négyzetével arányos. És ebben áll a lényeg, hisze a sugár éppen a függvényértéknek felel meg. Érted?


Van egy másik lehetőség is, amit mérnöki számításoknál alkalmaznak, ez pedig a Pappus-Gouldin-tételek. Ahhoz viszont súlypontot kell számítani, abban valóban nincs négyzet, hiszen ott a statikai nyomatékok szerepelnek.

2019. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!