Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért egyeznek meg a szögek itt?

Miért egyeznek meg a szögek itt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, itt a link: utolsó feladatban, a háromszögben azok a szögek miért egyeznek meg?

[link]



2019. jún. 22. 21:29
 1/5 A kérdező kommentje:
A megoldás levezetésében van, hogy megegyeznek, de nem látom miért.
2019. jún. 22. 21:31
 2/5 A kérdező kommentje:
Áh megtaláltam, hogy miért. De kíváncsi vagyok a tietekre is.
2019. jún. 22. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy a 7-es geom. feladatra gondoltál. Az x=-1 egyenletű egyenes az ACB szög szögfelezője. Ha felveszem a D(-1, 6) pontot, akkor a szögfelező tulajdonsága miatt

ACD szög = DCB szög. Sz. Gy.

2019. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaj legszívesebben töröltetnék. Hát persze a 8. feladatról van szó. Azt kéne bizonyítani, hogy az egyik kör középonti szöge megegyezik a másik kör kerületi szögével...
2019. jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
AO1C szög és O2BC szög azonosságát kellene bizonyítani. Bizonyítási szövegben nem írták oda, hogy melyik A-nál lévő alfa szögről beszélnek. Én jó ideig O1AC hsz-re gondoltam és nem az ABC hsz-re és nem tudtam felvenni a bizonyítás gondolatmenetét. Legyen az O1 kör belső érintési pontja R a külsőé S. Ekkor RAS szög 180°-alfa. AO1R sz.=alfa/2. A másik hsz-nél ABC szög 90°-alfa és ennek kiegészítője 90°+alfa, tehát O2BC szög szinté 45°+alfa/2 lesz. Felhasználtuk még, hogy O2B a kiegészítő szög szögfelezője. Sz. Gy.
2019. jún. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!