Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » GeoGebrában lehet függvényt...

GeoGebrában lehet függvényt rajzolni?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk van 1 háromszögem, aminek az egyik oldalát változtathatóra állítom, akkor annak függvényében ki lehet rajzoltatni mondjuk a szemközti szög nagyságát? Azt tudom, hogy "animálni" lehet, tehát automatikusan változóra be lehet állítani az oldal nagyságát, de akkor csak folyamatosan változónak látom a szöget, és nem jelenik meg mint függvény. (Ez a oldalas-szöges feladat csak egy példa, tudom hogy ezt a függvényt meg lehet határozni matematikailag is. Amit szeretnék az sokkal bonyolultabb, de ha ezt ki lehet rajzolni, akkor azt is amit én szeretnék.)

2019. júl. 8. 10:40
 1/2 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit rosszul fogalmaztam. Nem olyan függvényt szeretnék felrajzolni amit már ismerek. Konkrétan úgy néz ki a történet, hogy van egy viszonylag bonyolult mechanikus szerkezet amit GeoGebrában "szimuláltam" (ez teljesen jól működik), ahol egy fokban megadott értéket kellene változtatnom, miközben figyelem egy fix pont és egy mozgó pont távolságát illetve a kettő pontot összekötő egyenes meredekségét. Szóval 2 függvényt is kellene rajzolni (az nem baj ha egyszerre csak 1-et lehet).
2019. júl. 8. 10:53
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a matektanárom hogy lehet. De én még nem használtam.
2019. júl. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!