Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak önköltségesre vettek...

Csak önköltségesre vettek fel, mi legyen? OKJ vagy egyetem?

Figyelt kérdés

Informatika, azon belül gazdinforól van szó. OKJ-ra is felvettek (az 1 évig tartana, és a középsuliba csinálhatnám), és döntenem kell. Hallottam róla, hogy szétbarmolják az OKJ-t, és helyette vmi más lenne.

Az OKJ-t csak is kizárólag a +32 pont miatt csinálnám. (És ha ez a lehetőség lenne, akkor jövőre újrafelvételi egyetemre.) Nem tudom, hogy jár -e egyáltalán ez a 32 plusz pont úgy is, hogy megszüntetik ezt a rendszert.

Nyelvvizsgám sajnos nincs, így ha most OKJ-ra mennék, akkor azt is meg kell csinálnom. (Diplomához is, de még jó lenne fejleszteni a nyelvtudásom...)

És nyilván jövőre már nem járna plusz pont a nyelvvizsgáért, mivel az feltétele a jelentkezésnek.

Emelt érettségim sikerült annyira, hogy a +50 pontot megkaptam érte.


Ezt az egyetemet utolsónak írtam be, hogy mindenképp felvegyenek valahova, de most elbizonytalanodtam... és ezen az egyetemen nincs államilag támogatott rész, csak önköltséges. Ösztöndíjak vannak, de nem tudom hogy az mennyit jelent az összegből (és mit kell hozzá tenni hogy kapjak?).


Belül magamban nagyon rosszul esik, hogy fizetnem kell az egyetemért... ugyanakkor más lehetőségem nem nagyon van.

Ti mit tennétek a helyemben?



2019. júl. 25. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 54 vagy 55ös számmal kezdődik a képzés száma megkapod érte a 32 pontot, de érdemes most megnézned a pontszámítóban. Ez nem fog változni jövőre sem, legalábbis a rendelet alapján amit kiadtak. 32 pont az nagyon sok, én a helyedben elvégezném azt, dolgozgatnék mellette és jövőre megcéloznám az államit. Az ösztöndíjak amiket mondjuk szociális alapon lehet kapni, kis pénzek. Ahhoz hogy átvegyenek államira kell 1 év, adott kreditmennyiség és egy bizonyos átlag, és csak akkor tudsz átkerülni, ha valakit átsoroltak fizetősre vagy abbahagyta. Én is jövőre újra megpróbálom, csak nekem +1 nyelvvizsga a cél.
2019. júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én sajnos olyan helyre jelentkeztem ahol nincs állami. Ilyenkor mi a helyzet?

Továbbá úgy lett a mostani pontmennyiségem kiszámítva, hogy a +50 pont beleszámított az emelt miatt. Ha jól tudom, ez nem fog beleszámítani jövőre, csak a 2. emeltért fog járni +50.

54-es számmal kezdődik az OKJ amúgy.

2019. júl. 25. 14:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehol nincs államin az a szak?

Mert így akkor érdemesebb lenne elkezdeni az egyetemet.

2019. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De, más egyetemen. De oda nem vettek fel sajnos, csak arra az egyetemre, ahol az a szak csak fizetős formában érhető el
2019. júl. 25. 17:40
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Én a helyedben halasztanék.


1. Megcsinálnád az OKJ-t, amivel ha jól szűrtem le, alapvetően jelenleg nem szeretnél elhelyezkedni, viszont ki tudja, mit hoz az élet, lehet egyszer majd mégis jól jön, hogy van egy ilyen szakmád. Mivel beszűntetik jövőre, így lehet később nem is lenne lehetőséged megcsinálni pedig szükséged lenne rá (ahogy mondtam, bármi történhet az életben). Na, meg a plusz 32 pont a felvételin sem elhanyagolható...legalábbis megnyugtatja az embert, hogy annyival több a pontszáma. Ja, annyi, hogy (ha jól tudom) az egyetem csak akkor számítja be plusz pontnak, ha az adott szakma "belevág" a szakba, ahova jelentkeztél. De ha jól értelmeztem, itt ezzel nincs gond.


2. Nem tudom, a nyelvekkel hogy állsz, de ha valaha is tanultál mondjuk angolt vagy valamilyen más nyelvet, és az elkövetkező 1 évben a tanfolyam mellett ráállnál, esetleg külön tanárhoz mennél, szerintem simán összehozható lenne egy nyelvvizsga. Nem muszáj sürgetni, elmehetsz akár jövő júniusban is legkésőbb, utána még csatolhatod a felvételihez (legalábbis idén is így volt, hogy volt júliusban egy pár nap, amikor fel lehetett tölteni a hiányzó dokumentumokat).


3. Esetleg jövőre jelentkezhetnél olyan egyetemre, ahol van államilag támogatott szak. Mármint bocsánat, lehet most is jelentkeztél és csak a 3. helyre tettél fizetőset, de lehet jövőre lenne annyi pontod pl. az OKJ-nak köszönhetően, hogy bejutnál államira.


Én idén nem jelentkeztem sehova, nehéz szívvel, de meghoztam a döntést februárban, hogy kihagyok egy évet még úgy is, hogy így májusban majd le kell tennem egy emelt angol érettségit, valamint nekem is hiányzik még a nyelvvizsga. Nyilván úgymond rossz érzés vagyis inkább szomorkás, hogy látom mindenki ünnepel, osztálytársaim, stb, hogy felvették őket, viszont egy pillanatra sem bántam meg, hogy így döntöttem, mert oké várnom kell egy újabb évet, de ez az egy év ki tudja, mit hoz, mennyi új tapasztalatot szerzek majd (OKJ-ra megyek, plusz dolgozni fogok), csomó új helyzettel találhatom szemben magam, aminek köszönhetően saját magamat is jobban megismerem, ezáltal önbizalmat gyűjtök, magabiztosabban vághatok bele jövőre stb. Ezt csak azért írtam le, hogy te se félj meghozni ezt a döntést, főleg ha már most vegyes érzéseid vannak a dologgal kapcsolatban. Meg talán még annyi, hogy nem tudom milyen OKJ-ra mennél ugye van ingyenes, ill. amiért fizetni kell, ami szintén nem kevés pénz, de ha belegondolsz, inkább fizess ki most egy OKJ-t, mintsem éveken át az egyetemi tandíjat, miközben jövőre simán bejuthatnál államira.

2019. júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Én felvenném a diákhitel 2-t a helyedben. És elkezdeném az egyetemet. Piacképes szak, és simán visszafizeted belőle a törlesztőt.
2019. aug. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Végül melyikre

mentél?

2019. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 egyetem
2019. szept. 26. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!