BME-GPK gólyatábor?

Figyelt kérdés
Megéri elmenni? Mik a programok, mennyi az ivászat, milyen a szervezés, mennyibe kerül, hogy leszünk beosztva, mondanak fontos infókat? Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra!
2019. júl. 25. 22:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 2 éve, 2017-ben voltam gólya, az akkori tapasztalatokról tudok beszámolni. Azóta a gólyatábor tudtommal más helyen van már, de a lényeg szerintem nem változik.


Az első félévben tankörökbe lesztek beosztva (ez kb. olyasmi, mint a gimnáziumi osztályok, de annál sokkal lazább kötelék), a gólyatáborba ha mész, akkor a tankörtársaiddal leszel egy szobában. A konkrét árra nem emlékszem pontosan, de körülbelül 25 ezer forint lehetett két éve, szerintem sokkal nem lesz drágább most sem.


A programok nagyjából úgy néznek ki, hogy jórészt csapatvetélkedők vannak (itt általában 3 tankör alkot egy csapatot), és úgy kell különböző feladatokat csinálni, ezek általában keményen ivósak, de senki nem kényszerít rá, hogy részt vegyél bennünk, én sem ittam túl sokat ilyenkor. Valamelyik napon lesz öntevékenyköri bemutatkozás, itt a karon működő "szakkörök" fognak bemutatkozni, megmutatják, hogy mit is csinálnak, tudsz velük ismerkedni. Esténként általában buli van zenével, de ezen sem kötelező a részvétel. Vannak tanköri foglalkozások is, ahol a tankörvezető (aki egy, a szakodnak megfelelő felsőbbéves hallgató) mond okosságokat az egyetemi létről, szabályokról, mit hogyan érdemes csinálni, stb., de ezeket utána úgyis elmondják még a regisztrációs héten (tanítás kezdete előtti első hét), illetve az első félév folyamán is folyamatosan mondanak majd mindent.


Általánosságban azt tudom mondani, hogy nekem a gimnáziumhoz képest annyiban volt másmilyen, hogy sokkal kötetlenebb volt az egész tábor hangulata, nem igazán kényszerítettek semmire, senki nem szólt meg, ha valamiben nem szerettél volna részt venni. Hogy megéri-e elmenni, az jó kérdés, ez attól függ, hogy milyen típusú ember vagy. Ha szeretsz társaságban lenni, ismerkedni, beszélgetni, akkor mindenképpen, ha úgyis tudod, hogy csak a sarokban ülnél, mert nem szereted a hajnalig tartó bulizást, akkor lehet, hogy jobban jársz, ha kihagyod. Az információkat elmondják ezen kívül is, de barátokat, ismerősöket kezdetben szerintem itt lehet a legkönnyebben szerezni.

2019. júl. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!