Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek bevezetik szeptemb...

Szerintetek bevezetik szeptembertől a kötelező nyelvvizsgát és emelt érettségit?

Figyelt kérdés

Elkapkodtam a jelentkezést, nem vettek fel sehova sem, így a tanulmányaimat 1 évig pénzügyi számviteli ügyintéző OKJ tanfolyamon fogom folytatni.

Szerintetek el fogják még halasztani ezt az egész dolgot? Mert akkor nagyon sok ember nem tudna tovább tanulni.

És mi van azokkal, akiknek nem adatik meg, hogy külön tanárhoz tudjanak járni az emelt vagy a nyelvvizsga miatt?

Szerintetek mi lesz?

Valahol azt is olvastam, hogy egyes szakokon haladékot fognak adni.



2019. júl. 28. 22:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%
#9: természetesen meg lehet tanulni szorgalomból az egyetemi anyagot ugy hogy közel szintű a tudásod, de nem ez a gyakori, és továbbra is azt vallom hogy aki képtelen egy tárgyat- ami kell ahhoz hogy azt tanulhassa ami érdekli, mert valószínűleg nem szórakozásból kérik követelményként azt a szintű tudást- emelt szinten megtanulni, az nem való egyetemre. Egy istenverte később is kamatoztatható tárgyról beszélünk, ami egy év távlatából is eszméletlen könnyű, illetve egy nyelvvizsgáról, amelyet akár mindegy milyenről beszelunk, akk energiát fektet bele az fel ev alatt meg tud tanulni röhögve közép szinten (lsd egy ismerősöm aki 4 hónap után a 0-ról megtanult közép szintre lengyelből, mert oda megy Erasmusra, vizsgák mellett kezdte el, már van nyelvvizsgája és szakmai anyagot is tud már fordítani.)
2019. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Zawarudo1 ***** válasza:
88%

Szerintem is akàrmilyen szivatásnak tűnhet elsőre, van értelme a szigoritásnak.

Nekem is sikerült egy emelt érettségi, és angol b2 nyelvvizsga, pedig sosem tartottam magam szorgalmas tanulónak.



Viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy azért vannak hátrányai is pl. A szakkolégiumban ahol én voltam egy ideig, kb 40en voltunk, abból 2-3 embernek volt már az egyetemi felvételi előtt nyelvvizsgája, szóval ha ez a szabály már akkor is lett volna,nem működhetett volna a szakkolégium(kiváncsian várom, hogy jövőre,mihez fognak kezdeni).



De alapvetően, a sok értelmetlen kormánydöntesek közül ezt az egyet én is támogatom.

2019. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz elhalasztva, évek óta beigérték, lehetett rá számítani. Ha mákod van, februárba is indítják a szakot ahova akarsz menni, ott halaszthatsz egy félévet az OKJ végett.
2019. júl. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Miért? Februári keresztfélévhez még nem kell a nyelvvizsga? Hiszen már az is 2020. Nem, utolsó?
2019. aug. 19. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen magabiztosan állították itt sokan, hogy nem lesz elhalasztva. :D
2020. ápr. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!