Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kérdezik tőlem sokan,...

Miért kérdezik tőlem sokan, hogy kapok-e ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

1. Nem kapok ès a nagytöbbség úgysem kap.

2. Ha valaki szociális alapon hátrányos helyzetért kap, az lehet, hogy szégyelli és nem akar beszélni róla annak akit alig ismer.


Miért ilyen központi téma, hogy kapok-e?

Mást is folyton ezzel bombáznak az ismerősei?

Valaki rögtön azt kérdezi, hogy mennyi ösztöndíjat kapok.

Egyetemista L


2019. aug. 1. 08:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul valaki havi 20 ezret kap, mert eminens tanuló és ezzel dicsekszik. Erre büszke. Mellette persze nem dolgozik. Én 2,5 nap diákmunkával megkeresek ennyit
2019. aug. 1. 09:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
3 felsőoktatási intézménybe is jártam, kb. összesen 10 évig és soha senki nem kérdezte ezt meg tőlem. Egyetlen egyszer sem.
2019. aug. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Az emberek szeretnek mások zsebében turkálni


2. Az ösztöndíjad mértékéből valaki következtetni tud rá, mennyire megy jól a tanulás


3. Nincs más témátok, ezért ezeket az elcsépelt frázisokat puffogtatják

2019. aug. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akinek lövése sincs arról, mit tanulsz, az csak az ösztöndíjra tud rákérdezni, mert arról már hallott és tudja, hogy píz. A vizsgáról, zárthelyikről, beadandókról nem tud kérdezni, mert lehet, hogy nem is tudja, mik ezek. De így legalább ő is kérdez valamit, úgy tűnik, mintha érdekelné, mit csinálsz.
2019. aug. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem a család, család ismerősei és barátai szoktak kérdezgetni az ösztöndíjról. Nem zavar, engem inkább az szokott kiakasztani, hogy milyen tévképzeteik vannak. Sokan szokták mondogatni, hogy jajj de jó neked, hogy kapsz ösztöndíjat, az mennyi pénz és akkor nem is értik, hogy miért a szüleim tartanak el engem, miközben az ösztöndíjból biztosan fedezni tudnék mindent.... Erre mikor közlöm velük, hogy 4,6 ra kapok 12.000 forintot (szociális alapon meg nem vagyok jogosult semmire), akkor megkapom, hogy “jajj ne mondd már, az xy is kap 60-70 ezer forintot, ha jól tanulsz, akkor az simán megvan” meg ilyenek.
2019. aug. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem egyszer kérdezte meg az egyik haverom, amikor először kaphattunk ösztöndíjat, hogy én kapok-e? Naivan mondtam, hogy igen, és elmondtam, mennyit. Mivel ő nem kapott, ezért én lettem a szemét mázlista, aki kap ösztöndíjat és utána minden bulin azt hallgathattam, hogy "Igazán meghívhatnám őket, hiszen van sok pénzem." Vagy ha nem akartam menni valahova, akkor is ez volt a reakció, hogy pedig "van pénzem". Azóta nem beszéltem senkivel sem ösztöndíjról, sem fizetésről. :D
2019. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nem feltétlenül illik ilyenre mélyrehatóan rákérdezni, de azzal önmagában, hogy valaki elmondja, hogy mennyi ösztöndíjat kap, nincs probléma, az úton-útfélen hangoztatása már az lehet. Annyit tudok rá mondani,hogy valószínűleg jó teljesítmény is meghúzódik mögötte,erre jogosan lehet valaki büszke, nagyképű nem, ha esetleg az ismerősöd beleesne ebbe a hibába.


Mindazonáltal én is örülni fogok, ha kapok legalább 20-at, és nem diákmunkával kell majd megkeresnem továbbra sem,mert olyan szakon vagyok,ami mellett igen nehéz lenne dolgozni. Én meg olyat ismerek, akinek 3,1 lett az átlaga, ellenben diákmunkát vállal mellette,hogy a nagyívű életvitelét biztosítsa, és lesajnálja a tényleg kiemelkedő tanulókat azzal az indokkal,hogy ő a maximum ösztöndíj többszörösét keresi... Félreértés ne essék, nem a teljesítményét kritizálom, hiszen olyan is van,akinek azért ilyen, mert a megélhetésért dolgozik egyetem mellett,az említett hölgy viszont nem ilyen. Hogy honnan tudom? Az unokatestvérem.

2019. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!