Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar és történelem tanárból...

Magyar és történelem tanárból is hiány van? Eltudnék helyezkedni mint magyar-töri szakos tanár?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a legtöbb tanár magyar-történelem, és testnevelés tanár. Én nagyon szeretnék magyart és történelmet tanítani, de mire tudnék egyetemre menni addig még van 5 évem. És félek, hogy addigra mondjuk inkább túltelített szakma lesz, mert mondjuk addigra növelik a fizetésüket. És mondom azt olvastam, hogy sok a magyar-történelem szakos tanár.


Szóval ebből is hiány van, mint más tanárból is, vagy ez az egyedüli amiből nincs hiány? El lehet helyezkedni mint magyar tanár?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. aug. 4. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hat minden szakból hiány van főleg real tárgyak de human is egyre jobba. En pont ezen a szakon vagyok és mar azt tapasztalom hogy 1 ev sem telt el es kb 20 fővel indult a szak. Ebből minimum 3 ember az első félévben abba hagyta 2 most elmentek es tobbet tudok akik csúsztak vagy hagytak tárgyakat tehat nem teljesítettek. Ez sajnos minden szakon igy van gondolom realon meg nagyobb szórással dolgoznak.

Meg a tori magyar amugy is egy nehez kombináció rengeteget kell olvasni azon felül hogy rengeteg szövegismereti dolgozatunk van beugrónak 1000-2000 oldalakból. Idézeteket folytatni írókat címeket kort felismerni keletkezés helyet idejét ha tudjuk stb nagyon sok mindent kell egy művel kapcsolatban megtanulni. Sokan kibuktak ezeken a tárgyakon mert lássuk be puskázás nelkul senki se tud 2000 oldalból 10 soros idézeteket folytani.

A követelmények irrelevánsak es ez minden szakon így van és a fizetés sem magas nem is ezert leszek tanár. Ez azt fogja eredményezni hogy mire te elkezded a képzést meg kevesebben lesznek a szakmában.

2019. aug. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Akkor nem kell attól félnem, hogy 5 éven belül túltelített szakma lesz?
2019. aug. 4. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem lesz túltelített szakma. Ha nem emelik a fizetéseket és javítják a munkakörülményeket (Fidesz kormánytól ne várd), akkor nem lesz népszerűbb ez a szakma (ennek max. annyi előnye van, hogy talán elhivatottabb emberek maradnak bent a rendszerben). A tanárok elég nagy hányada 50 év felett van, és a lassan fokozódó tanárhiányt a kevés frissen végzett nem fogja tudni pótolni. Ezekkel a szakokkal is inkább lehet arra számítani, hogy 10 év múlva túlterhelt leszel, több tanár munkáját fogod ellátni, mint hogy túltelített lesz a szakma.
2019. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
ugyan nem magyar-töris, hanem angol-töris vagyok 6. éves és összesen 5-en fogunk végezni és 18-an kezdtük. Magyar-törin hasonló a helyzet.
2019. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!