Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes lenne leadnom a...

Érdemes lenne leadnom a fakultációmat vagy válasszak másikat?

Figyelt kérdés

Még májusban adtam le a jelentkezési lapomat történelem és magyar fakultációra.Azóta beszéltem több ismerősömmel és azt mondták,hogy szerintük sok a kettő együtt.Jogász szeretnék lenni és megnéztem a felvételi követelményeket,így akkor jó ötletnek tűnt ez a párosítás,mert mindkettőt szeretem.Most tanácstalan vagyok...

Nem akarom túlterhelni magam,mivel nyelvvizsgákra is készülök...Szerintetek mi lenne a helyes döntés?

16/L



2019. júl. 16. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem sok, én is csináltam, mellette egy angol C1, második évben egy német B2 vizsgával. A jogi karra amúgy is rendesen fel kell készülni. De próbáld ki, nem kell örökre elköteleződni. Ha nem bírod, leadod. (:
2019. júl. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogásznak készülsz és be akarod biztosítani, hogy felvegyenek állami képzésre, érdemes két emelt érettségit tenni, ehhez pedig nem árt mindkét fakultációra járnod. Lehet, hogy így az utolsó két középiskolai éved keményebb lesz, de ha amiatt nem jutsz be majd az egyetemre, mert most meghátráltál, akkor utólag dühös leszel magadra. Nagy a verseny, áldozatot is hozni kell a jövődért. Arról nem is szólva, hogy rengetegen csinálnak két fakultációt külön nyelvórák és rendszeres sportolás mellett is, anélkül, hogy belerokkannának. Sok sikert!
2019. júl. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sok! Én ez mellett csináltam még 2 felsőfokú nyelvvizsgát is. Inkább vegyed fel a faktokat és készülj fel rendesen az érettségire. Másrészről jogon sokkal durvább terheléssel fogsz találkozni, szóval érdemes fokozatosan készítenie magát az embernek. Sok pont kell majd a bejutáshoz úgyhogy nagyon feküdj rá az érettségikre, illetve a tanulmányi átlagra, nyelvvizsgákra!
2019. júl. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! ^^
2019. júl. 16. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!