Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tudok bulimentes életet...

Hogy tudok bulimentes életet élni az egyetemi kollégiumban?

Figyelt kérdés
Felvettek az Eszterhezy Károly Egyetem programtervező informatikus szakára! Viszont a kollégiumtól félek! Nem azér mer magamra kell mosnom/főznöm, sokkal inkább attól hogy olyanok is lesznek (a kollégista egyetemisták legalább 80%-ka) akik hát nem tanulnak sokkal inkább buliznak meg minden olyat ami nem a tanulással kapcsolatos(bár egy felsőoktatási intézményben nem a bulizásra kéne tenni a hangsúlyt). Én meg hát nem ilyen vagyok! Adtok pár tippet hogy tudom azoktól kivonni magam akik belevisznek a rosszba (vagyis szerintük a jóba), akár lakótársról van szó akár nem? De ha lakótársról/társakról arra is adtok néhány taktikát? CSAK OLYAN EMBEREKTŐL VÁROK VÁLASZT AKIKNEK UGYANÚGY A TANULÁS A FONTOS MINT NEKEM!! 19/F

2019. aug. 5. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszel magad füldugót és ha hívnak szórakozni nemet mondasz, aztán idővel úgyse kérdik. Amúgy ez a 80% honnan jött ha még egyetemi koleszba sose voltál?
2019. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondtam egy fiktív %-kot! Amúgy köszi remélem beválik!
2019. aug. 5. 19:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz olyan barátokat, akik szintén elsősorban tanulni érkeztek az egyetemre. Így nem szigetelődsz el, lesz társaságod, mert az is fontos. Bulizni nem kell menned, felnőtt vagy, nem kényszerít senki. Nemet mondasz és kész.
2019. aug. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fog kirángatni a kolis ágyadból, hogy márpedig menj velük bulizni. Aki meg ilyen komoly szakra megy és olyan sokat bulizik, vagy egy zseni vagy hamar kibukik, úgyhogy ne aggódj, majd megtalálod a társaságod. Én végig kolis voltam eddig az egyetemen, de nálunk még gáz is volt, aki bulizni járt, mert orvosin sokat kell tanulni.
2019. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy komoly szakra járok, kolis vagyok és szeretek bulizni, csakúgy mint jó jegyet kapni, a kettő nem zárja ki egymást... Mindennap tanulok, buli meg heti 1x van. Kivéve kb az első két hétben.

Ne menj ki barátkozni, ha buli van és azokkal ismerkedj, akik szintén a "tanulósak". De senki nem fog kirángatni a szobádból, hogy ott kell lenned.

Ha nagyon nem jössz ki a szobatársakkal, akkor próbálj meg valakivel cserélni. Az éjjeli baglyok legyenek egy szobában, a korán fekvők meg egy másikban. Az én kolimban nem annyira jellemző, hogy ezt csinálják az emberek, pedig minden érintettnek jobb lenne. Persze azért volt már rá példa is.

Menj könyvtárba, használj füldugót.

A konfliktusokat felnőtt ember módjára kommunikáld le. Sajnos sokan nem tudják, hogy így is lehet, ezért mondom minden leendő kolisnak.

2019. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Szia, én is az EKE-re megyek és ugyan arra a szakra, annyi különbséggel, hogy én egri vagyok. Hát én nagyon szeretek bulizni, de tudok mértéket tartani, hogy ne menjen a tanulás kárára, pl. idén érettségikor nem buliztam annyit cserébe kitűnő lett az érettségim. Hidd el te is akarsz majd egy cseppet kikapcsolódni a sok tanulás közepette, szóval teljesen ne idegenedj el a szórakozástól. Így anonymusba is várom, hogy találkozzunk szeptemberben, ha csak nem jössz gólyatáborba.
2019. aug. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5.

Majd máshogy kapcsolódik ki! Nem valószínű a gólyatábor!

2019. aug. 8. 17:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egerben van egy pár beülős hely, egy-két sör mellett beszélgetünk a haverokkal, az is jó szórakozás :)
2019. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja ez még nekem is tűrhető
2019. aug. 8. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!