Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vidéki orvosi diplomával...

Vidéki orvosi diplomával Budapesten?

Figyelt kérdés

Vidéki orvosi egyetemen fogok pár év múlva diplomázni (ha minden jól megy). Nem is az esélyek érdkelnének, mert az attól is függ, hogy hova megyek gyakorlatra, ott milyen benyomást keltek, ha megkedvelnek, nyilván előbb felvesznek, mint egy SOTE-st, aki az életben nem volt ott, és ugyanúgy: előbb felvesznek egy SOTE-st, ha ott TDK-zik évek óta.

A kérdésem inkább a budapesti civilekre vonatkozik. Mennyire érdekel titeket, hogy az adott orvos hol végzett? A Semmelweis Egyetem ÁOK nemrég megválasztott dékánja, Kellermayer Miklós pl Pécsett végzett, ahogy Réthelyi Miklós is, aki Semmelweis-díjas, elsimert anatómus, a SOTE egyikori rektora.

Nekem van egy olyan felvetésem (bp-i ismerősökkel beszéltem sokat), hogy Budapesten inkább a tudást és a betegek felé való emberséget nézik, mert tudják, hogy mindegyik orvosiról kerülnek ki nagyon jó és nagyon rossz orvosok is, így ha jó vagy, mindegy, hol végzel, elismernek téged, a tudásodat, de ha nem tudsz alapvető dolgokat, akkor is midnegy, mert a tudásod alapján ítélnek.

Ezzel szemben vannak vidéki ismerősim is, akik teljesen el vannak ájulva a SOTE-tól, de a rossz értelemben. Mintha önmagában a SOTE diploma egy olyan előny lenne, amit egy DOTE-n, POTE-n vagy SZOTE-n végzett orvos még akkor sem tudna "behozni", ha a Harvardon PhD-zna.

Szóval nekem az a gondom/kérdésem, hogy míg vidéken inkább a nagy átlag alapján ítélnek (átlagban a SOTE jobb), addig Budapesten egyéni szinten nézik, hogy milyen szakember vagy. Vélemények?



2019. aug. 8. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem speciel gőzöm sincs, hogy milyen egyetemre járt bármelyik orvosom. Nődokihoz ajánlás után mentem, ott az érdekelt, hogy X kórház főorvosa, vagyis ért a szakmájához, meg emberséges. Hormonwgondokkal más dokihoz már ő ajánlott tovább. Fogászaton az érdekelt, hogy mire szakosodott, stb.

Szóval nálam az utolsó szempont az, hogy milyen egyetemre járt a doki, értse a munkáját, ennyi.

2019. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Civilként fogalmam sincs, hogy kik ezek az emberek, akikről írsz, illetve fogalmam sincs, hogy melyik orvosom hol diplomázott. Vagyis de, 1-2-ről tudom, mert az egyik jelenleg is Szegeden tanár, a másik meg osztálytársa volt. A többieket nem tudom, nem is érdekelt. Nem ez minősíti a szememben az orvost.
2019. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szerintem Magyarországon nem is az a kérdés, hogy milyen egyetem, mert mindegyik orvosi szak nagyon jó, inkább az, hogy melyik.

Hadd idézzem Prof. Dr. Szél Ágostont, a SOTE egyikori rektorát:

"Ami pedig a képzést illeti, nincsenek óriási különbségek az intézmények között, ha ma valaki Magyarországon végzi el az orvosi egyetemet, nyugodt szívvel mondhatom, hogy nagyjából azonos színvonalú képzést kap Debrecenben, Pécsett, Szegeden és Budapesten is. Helyi eltérések persze vannak, és a Semmelweis rektoraként nyilván azt kell mondom, hogy mi vagyunk a legjobbak, de számottevő különbség nincs." Forrás: [link]

2019. aug. 8. 13:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy engedd már el ezt a Budapest vs vidék orvosi témát, annyira unalmas már ez a 200 kérdés, amit feltettél, és rajtad kívül senkit nem is érdekel. :D Sőt, megkockáztatom, hogy téged se, csak a kedélyeket szereted borzolni.
2019. aug. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki jó és tisztességes orvos, az akár Tanganyikában is végezhet - a beteget a gyógyulás érdekli - semmi más!

Hatalmas baromság ezáltal az egyetemeket rangsorolni; egyelőre ott tartunk, hogy a leghülyébb orvosnak is tíz ajánlata van egy nap alatt - mert ilyenné tették az eü-t.

Én még soha senkivel nem találkoztam, aki teljesen el lenne ájulva a SOTE-től, mert értelmes ember tudja, hogy magyar viszonyok között nem ez a meghatározó; nincs kiugró színvonal-különbség!

2019. aug. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Senkit nem érdekel. Magyarországon minden egyetem egykutya.
2019. aug. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy beteg egy orvost sem fog elutasítani azért, mert nem a SOTE-n végzett, hanem mondjuk Pécsen, nekem fogalmam sincs az én orvosaim melyik egyetemre jártak. Szakmán belül lehet érdekli az embereket, de a beteget nem nagyon.
2019. aug. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén: van olyan ember, aki tudja, hogy bármelyik orvosa is hol végzett? Elképzelni sem tudom. Hacsak nem ismerős az orvos, bár nekem van orvos ismerősöm, őt se tudom, hogy hol végzett.
2019. aug. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel szemben vannak vidéki ismerősim is, akik teljesen el vannak ájulva a SOTE-tól, de a rossz értelemben. Mintha önmagában a SOTE diploma egy olyan előny lenne, amit egy DOTE-n, POTE-n vagy SZOTE-n végzett orvos még akkor sem tudna "behozni", ha a Harvardon PhD-zna."


Biztos, hogy jól válogatod meg az ismerőseidet, kérdező?!

2019. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"a Semmelweis rektoraként nyilván azt kell mondom, hogy mi vagyunk a legjobbak"


Nem is mondhat mást, mert ki is vágnák, mint macskát sz*rni.

A debreceni, pécsi, szegedi rektor szerint meg a sajátjuk a legjobb.

2019. aug. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!