Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen következményekkel jár,...

Milyen következményekkel jár, ha be vagyok iratkozva az egyetemre, de nem kezdem el?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy sikerült, hogy lemaradtam az emelt szintű felvételi jelentkezésről az Eltére, ezért nem tudok arra a szakra menni, amit szeretnék. Erdélyben lakok, ezért nehezebb is volt. Már csak az a probléma, hogy én mindenképpen oda akarok menni és kihagyni ezt az évet, külföldön dolgozni, hogy pénzt szerezzek az egyetemre. Viszont a szüleimet ez egyáltalán nem érdekli. Csak azt mondogassák, hogy ha kihagyom az évet, már nem fogom a másikat elkezdeni és ilyen butaságok...De én ebben biztos vagyok és amúgy is szeretek tanulni. Lényegében kényszerítettek, hogy ide jöjjek egyetemre, méghozzá olyan szakra, amit ki nem állhatok. Már csak az a kérdés, hogy mi lesz ha nem kezdem el és kimegyek külföldre ?

2019. aug. 21. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
A regisztrációs héten átraknak automatikus passzívra, ha lehet egyből azzal kezdeni, ha nem aktívra és megy az állami féléved.
2019. aug. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy értve, hogy megy az állami félévem ? Sajnos elsőnek bejutottam, szóval ösztöndíjjal ( ami másképp teljesen jó lenne, de nem ebben az esetben), de azt mondták, ahhoz majd kérést kell benyújtani, akkor nem kell fizessek semmit, igaz ?
2019. aug. 21. 15:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen szakra “kell” most menned?


A legtöbb egyetemen ha nem kezded el azonnal, törlik a hallgatói státusodat.

2019. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Régészetre... De az nem akadályozza meg, hogy jövőre az Eltére menjek, nem ?
2019. aug. 21. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod elkezdeni, akkor passziváltasd a félévet! Ha aktívra raknak, akkor u.is az államilag támogatott félévek száma csökken.
2019. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!