Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szent László, vagy a Karinth...

A Szent László, vagy a Karinthy Frigyes gimnázium az erősebb? pro és kontra is érdekel!

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

volt Szent Lászlósként én azt mondanám, hogy a Karinthy erősebb lehet.

Ha jól láttam, 3 fajta osztály van: angol kéttannyelvű, német kéttannyelvű és emelt angolos.

A Lászlóban nincsen angol, illetve német kéttannyelvű (viszont olasz van) így ha ezekre akarsz ráhajtani, akkor válószínűleg ott erősebb nyelvtudást kapnál.


Amúgy a Lászlónak is erős a nyelvoktatása, sokunknak akik nem nyelvi tagozaton voltunk, sikerült az érettségi évében letenni a C1-et angolból, volt aki a második idegennyelvre is ráhajtott és abból B2-je lett.

2019. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

ha jól láttam, a Lászlóban van emelt szintű matek. (engem az érdekelne) azt szeretném még kérdezni, hogy tapasztalatod szerint, milyen arányban jutottak tovább felsőoktatási intézménybe az ott végzett diákok? (akár csak a te osztályodból)

2019. aug. 23. 12:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én észrevettem, szinte mindenkit felvettek az első egy-két hely valamelyikére (nálunk mindenkit, aki felvételizett) - kivétel azokat, akik művészeti képzésre akartak menni, de hát náluk nem csak a szokásos felvételi eljárás és pontszámítás van.

A matek eléggé erős tagozat a Lászlóban, van olyan ismerősöm, aki matek szakra is ment utána, és bírja az egyetemi szintet is, szóval erős alaptudást kapott.

2019. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az infót!
2019. aug. 26. 11:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A Kari thyba is van emelt matekos osztály :) az angol kéttannyelvű osztályokat megbontják és választani kell, emelt matek, humán vagy természettudomány között. Innen is felvesznek mindenkit felsőoktatási intézményve. 2. Választott nyelvből sokan 11 végén középfokú vizsgat tesznek. Angolzl akár anyanyelvi szintre is eljuthatsz :)
2019. szept. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!