Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki tudan váloszolni...

Valaki tudan váloszolni ezekre a kérdésekre Vámos Miklós Pofon című novellájával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1. Tudja-e a Nagyfiú, hogy a Kisfiú véletlenül zuhant rá?


2. Mi történhetett, hogy a Nagyfiú nem állt meg egy pofonnál, hanem ,,agyba-főbe verte" a kisebbet?



2019. aug. 24. 21:42
 1/2 serpacs válasza:

1. Tudta, de ez nem volt fontos a történtek szempontjából. Az általa "felépített" Nagyfiú képet kellett megőriznie. A Nagyfiút, aki mar ketszer megbukott, aki rossz és verekedős, akitől félni, tartani kell mindenkeppen.


2. Hárman is nézték a jelenetet (de ha senki sem nézte volna, akkor is így tett volna). Ha a "sablon" szerint sírni kezdett volna a Kisfiú, vagy elfutott volna, a Nagyfiúról kialakult/sajat maga altal kialakított kép nem sérült volna. De a Kisfiú nem sírt, es nem futott el a pofon után. Ez pedig mindenképpen megdöntötte volna a nagyfiú renomeját. Ezt pedig nem tűrte. A róla alkotott képet akarta megmenteni, és bosszút akart állni, illetve a dühét levezetni azon, aki akaratlanul is hirtelen az ellenfele lett.


Kérlek, ne haragudj rám, nem vagyok tanár, és nem szeretem a novellákat/verseket elemezni! Így ne tekintsd a szavaimat biztosan helyénvalónak! Köszi, hogy elolvashattam a nobellat a kérdésed kapcsán!

2019. aug. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Azt hittem már végül, nem fog senki sem válaszolni. :D Örülök, hogy a kérdésem miatt elolvastad, és ezzel mutathattam neked valami újat! :)
2019. aug. 30. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!