Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SEGÍTSÉG! Minorra már első...

SEGÍTSÉG! Minorra már első félévben kell jelentkezni, ha már van olyan tárgy, amit első félévtől fel kell venni?

Figyelt kérdés
ELTE anglisztikára vettek fel, és skandinavisztika minort szeretnék felvenni, viszont nem nagyon értem, hogy most mit kéne csinálnom. A minorba való belépés idejére 1. és 3. szemesztert írja. ( [link] Valaki azt mondta nekem, hogy 1. félévben még nem kell jelentkeznem, csak fel kell vennem az első félévés tárgyakat, mivel azok alapozó tárgyak. Ez most akkor hogy van? Jelentkezzek a neptunban most a minorra vagy még nem kell? Elég csak felvennem a tárgyakat? Sajnálom, hogy hülye vagyok, de nem értem..
2019. aug. 26. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Minor az a harmadik félévtől kezdődik.. Most felveszed az alapozó tárgyakat és majd ha neptunban be kell jelentkezni minorra akkor az első 2 félévben felvett tárgyak kreditei is ott lesznek.. Ha neg felveszed az alapozókat, de mégse erre a minorra mész, akjor ezek a 10 szabat kredit között lesznek. (arra nem emlekszem, hogx 2. Fe
2019. aug. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat elküldtem. Arra nem emlékszem hogx 2. félév végén vagx harmadik elején kellett felvenni a minort.
2019. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy 3. félévben lehet minorra jelentkezni! Ne terjeszetek már fals információkat, légyszi.

Nekem is ugyanezt mondták régen, aztán közben meg a francia minor is ugyanúgy 6 féléves volt, szóval ugyanakkor érdemes elkezdeni, mint amikor a rendes szakot.


Vannak 4 féléves minorok is, de az a lényeg, hogy tájékozódj a BTK honlapján. A skandinavisztika minornál látható, hogy az az egyes tantárgyak felvételének ajánlott féléve 1-6-ig van, míg ha megnézed mondjuk a néderlandisztika minort, oda 3-4-5-6 félév van írva tehát azt 3. félévben kell csak felvenni.


[link]

2019. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Húha, hát akkor most sem vagyok előrébb. A BTK honlapján találtam egy külön tájékoztatót a minorokról összességében, ott meg az van leírva, hogy az első félév végén érdemes jelentkezni. Nem is értem, már mi van, mikor kéne jelentkeznem.. Utolsó neked végül hogy alakult??
2019. aug. 26. 19:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Harmadik: masodik és eldő vagyok.. Az első féléves tárgxakat fel tudod venni, de a neptunban a hivatalos bejelentkezes első év végén van. Sok helyen az első éves eredményektől függ, hogy bent lehet-e maradni.
2019. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!