Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinfó - a fizika...

BME mérnökinfó - a fizika első féléves tárgy lett?

Figyelt kérdés

Én eddig csak ezt a tantervet láttam, ezt dobja ki először a Google:

[link]

Aztán most találtam ezt:

[link]

Nem jártam faktra, sokkal nyugodtabb voltam, mikor úg, tudtam, hogy csak a második félévben lesz, előtte meg felvehetem a bevezető fizikát... Még van egy hónap, de dolgozok is, nem tudom, hogy mennyire tudom behozni a lemaradásomat.


2017. júl. 28. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég egyértelmű.

Első link: "ÉRVÉNYES 2013. JÚNIUS 19-TŐL"

Második link: "ÉRVÉNYES 2017. SZEPTEMBER 1-TŐL"


Rád a második vonatkozik, ha most nyertél felvételt.

A tantervek változhatnak, nincs kőbe vésve. De ne aggódj, légy szorgalmas és ha majd valamit nem értesz, akkor ne az utolsó pillanatra halogasd annak megértését. Illetve nyugodtan kérj segítséget mástól.

2017. júl. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy melyik az érvényes, kicsit tényleg rosszul fogalmaztam. Inkább az, hogy miért változtatták meg?

Ha ezt tudom, akkor hamarabb elkezdek készülni. Most nézegetem a nulladik zh-kat, számomra elég cifrákat tudnak kérdezni....

2017. júl. 28. 15:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Miérteken felesleges gondolkozni:D Ez úgy kb mindenre igaz.
2017. júl. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerintem nem lenne túl jó, ha úgy készülnék mérnöknek, hogy nem gondolkozok a miérteken :D A teendőimen viszont tényleg nem változtat.

Ugyanitt keresek valakit, aki tudna rajtam segíteni egy kicsit, korrepetálás formájában - ha jár még erre valaki :)

2017. júl. 28. 16:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy miért változtatták meg? A döntéshozók szerint "az őszi félévben sokat felejtettek azon hallgatók fizikából, akik nem vették fel a bevfizt". Azóta azt is kitalálták, hogy elég lesz kevesebb óraszám.

Így most annyit tehetsz, hogy párhuzamosan veszed fel a bevfizt a rendes fizikával, most nyáron meg ráfekszel az alfa.bme.hu-ra.

2017. júl. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Igen, már pár éve első féléves a fizika. Nem kell rá parázni, én faktos voltam, de anélkül is teljesen hozható szerintem. Felvettem a bevfizt is párhuzamosan, hogy több kreditem legyen. Nem rossz dolog, mert van átfedés.


Korrepetálásnak javaslom nézelődj az elmúlt zh-k között, esetleg gyakorlatvezetők személyes oldalain ha találsz ilyet. Vagy első körben gimis fizika könyvből.

2017. aug. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!