Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy célszerű egyetemet válltani?

Hogy célszerű egyetemet válltani?

Figyelt kérdés
Sziasztok sajnos már most valtanék egyetemet mivel meggondolatlanul választottam mi a leg célszerűbb módja ennek ? Ugyan az a szak lenne csak másik egyetem a pontom meghaladta csak ugye sorrend....

2019. aug. 29. 03:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy félév után adhatsz be kérelmet a másik egyetemen, ha teljesítetted az elvárt kreditet és átlagot.
2019. aug. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem igaz, csak 2 félév után lehet egyetemet váltani, kérelemmel, DE veszítesz egy évet, mert hiába ugyanaz a szak, minden egyetem maga szablya meg tanrendet és tárgyakat, csak nagyjából egyeznek, nem fogadnak el mindent, amit a mostani egyetemen elvégeztél.


Ha meghaladta a pontszámod a másik egyetem felvételi pontszámát, akkor újra is felvételizhetsz és jövő ősszel ott kezdhetsz, vagy 2 letanult félév után kérheted az átvételedet, ha megfelelsz bizonyos feltételeknek. Nekem pl azok voltak a feltételek, hogy minimum 60 kredittel kellett rendelkeznem, minimum 3,51-es átlaggal, és nem lehetett 4-nél több bukott tárgyam.

Az új egyetem aktuális tvsz-ében meg tudod nézni ezeket a feltételeket, és ez alapján dönthetsz.


Ha nem akarsz félévet veszíteni, és sokkal meghaladta a pontod a felvételi pontszámot, és biztos vagy benne hogy oda felvennének jövőre, akkor én eleve el se kezdeném a mostani egyetemen, hanem dolgoznék, és újrafelvételiznék, mert 12 államilag támogatott féléve van az embernek (aki nem önköltségesen van), és nem pazarolnám a féléveimet így.

2019. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!