Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az nem szemétség anyáméktól,...

Az nem szemétség anyáméktól, hogy ők akarták az egyetemet, én dolgoztam volna és felhánytorgatják napi szinten, hogy ingyenélő vagyok, meg ő már 14 évesen dolgozott, meg húzzak dolgozni?

Figyelt kérdés
Elhúzni dolgozni nem egyszerű, mert vidéken nincs diákmunka, vagy nagyon kevés. Ott is hagynám az iskolát bármelyik pillanatban, de akkor meg kitörne a botrány és elszabadulna a pokol. Ha nem félnék tőlük, megtettem volna, mert ez az egészet nem akarom, utálom, nem megy, nm fogok ebben dolgozni, egyszerűen nem is értem mi ez... Oké, ilyen matekos tárgyak, meg amik tanulhatók, könnyen mentek... Marhajó, hogy ilyen helyzetbe kellett kerülnöm, mikor kiskori álmom elmenni tőlük és felkölt6özni Pestre dolgozni.
2019. aug. 26. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
A szülőnek bíróságon behajtható tartási kötelezettsége van az egyetem végéig.
2019. aug. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10%

Amennyiben a nagykorú gyermek folytatja egyáltalán a felsőfokú tanulmányait, és akkor is csak akkor kötelezhetőek erre, ha a gyermek megfelelően teljesíti az egyetemet (értsd: jó jegyeket szerez)

Itt sokkal inkább elvi a kérdés. Ha nem szereted azt amit csinálsz, állj ki magadért. Ha szeretnek, meg fogják érteni és meg fognak békülni a gondolattal. Amíg ezt nem teszed meg, megmondhatják mit kell csinálnod mert gondolom nem te fizeted az egyetemet, hanem ők...

2019. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
5%
Ha 18 feletti vagy, te döntésed mit teszel, nem kell a szülőknek megfelelni. Azonban az élet nem egy habostorta. Pesten borsos árúak a lakásbérleti díjak, rendszeres a dugó katasztrófa a közlekedés. Pest koszos, büdös, zajos. Értelmes ember nem lakik Pesten, hacsak valami nagyon szakmaspecifikus jól fizető munkát nem adnak nemi. Gyári 3 műszakos melóért nem érdemes Pestre költözni, 100x inkább a vidéki/falusi élet a nyugalomban.
2019. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Aha... Kinek mi.Hát nekem elegem a faluból, a pletykából, a napi 3-4 óra ingázásból suliba. Abból, hogy nincs munka és nem mendemonda, mert tényleg nincs. A kisvárosban sem... Hogy boltba nem merek elmenni, mert agyonpletykálnak, hogy futni nem mehet el az ember, hogy zaklatnak...


Hagyjuk ezt. De mondom, kinek mi. Itt nem feenékig tejfel az élet. Egy sampont nem tudsz megvenni, semmi szórakozás, sportlehetőség, munka bármi... Értelmes ember elmegy innen, ha nem is pont Pestre, de el.

2019. aug. 26. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!