Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Izgulok a gimi miatt. Ti is...

Izgulok a gimi miatt. Ti is izgultatok?

Figyelt kérdés

Most megyek középiskolába azaz emelt szintű angolra(több angol órám lesz). Nem is ettől félek az angol jól megy nagyon szeretem. De azt mondta nekem valaki, hogy majd egész nap/hétvégén 7-8 órákat fogok tanulni és nem lesz szabadidőm. A családom azt mondja nekem mind ilyen kocka gyerekek lesznek ott okosak. És én berezeltem de nagyon.

Félek, hogy én más leszek ott. Nem leszek nagy okos kis kocka gyerek. Szorgalmasnak az vagyok. De azért félek a matek a fizika és a többi ahh :( Nem tudom milyen lesz és izgulok egyre jobban. Nem mutatom ki de belül. Lehet csak én gondolom ezt túl. Vagy tényleg ez mind igaz lesz.



2019. aug. 30. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Én anno nem különösebben voltam izgatott, sokkal inkább kíváncsi. Ráadásul nekünk évkezdés előtt volt egy "gólyatábor" is, egy hét Olaszban, ahol összerázódhatott a csapat. Nem is volt rossz!

Ott ismertem meg életem első és egyetlen igazi, komoly szerelmét, egy Edit nevű lányt. Azóta is hiányzik... :'(((

2019. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor te fiú vagy ? 😄 De én nagyon félek...............
2019. aug. 30. 19:37
 3/13 anonim ***** válasza:

Fiú vagyok, igen.

Ám nincs mitől tartani, egyetlen lányt se ért semmiféle atrocitás. SZVSZ fényévekkel jobb hely, mint az általános iskola volt, de ez csak egy szolíd vélemény.

Naaa, nem kell ám beszarni, piskóta lesz :))))) majd meglátod!!!

2019. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Remélem úgy lesz ahogyan te mondod :/ De azért még izgulok. Próbálok megnyugodni. Valaki esetleg még nem mesélni valamit a gimis évekről?
2019. aug. 30. 19:43
 5/13 A kérdező kommentje:
mesélne*
2019. aug. 30. 19:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Tudod mi használt ám nekem sokat, Kérdező? A nyugis, csendes zenék! Ha aggodalmaskodtam, vagy ilyesmi, ezeket hallgattam, és rendbe is jöttem :) Szerintem megér egy próbát.

Legnagyobb meglepetésemre annak a bizonyos lánynak is nagyon megtetszettek ezek a zenék, és gyakran közösen hallgattuk őket, máris megvolt az összhang :) néztem is nagyokat, nem erre számítottam. De így lett.

Tehát ezzel érdemes lehet próbálkozni :)

2019. aug. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, de nem sokban különbözik az általánostól. Mások lesznek az osztálytársak, de én egyéb különbséget nem vettem észre... Nyugi, nem kell az egész életedet végig tanulni
2019. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd magad megijeszteni. De tényleg, ez az egész életre vonatkozik. Lehet nem is lesznek "kockák", csak ők mondják. Majd meglátod. Egy osztály mindig általában vegyes érdeklődésű emberekkel van tele :)

Ne stresszelj rá.

2019. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is nagyon félek, de én nem a tanulástól hanem inkább attól, hogy nem lesznek barátaim. Nyelvielőkészítős leszek szóval a nyelveken kívűl nem nagyon kell majd tanulnom 😌
2019. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy izgultam. Olyan általánosból jöttem, ahol a tanulás nagyon nem volt prioritás, sokkal "jobb" és erősebb gimibe kerültem be, mint az osztálytársaim nagy része, és meg is küzdöttem ennek a hátrányaival, főleg az első évben. Aztán belejöttem. Elkezdett körvonalazódni, hogy milyen irányba akarok tovább menni, és igyekeztem azokra a tárgyakra fókuszálni, a többit pedig kicsit elengedni. Fontos, hogy az ember ne legyen túl perfekcionista. Nem kell mindent ötösre tudni, attól még, hog valamiben nem vagy olyan jó, nem leszel kevesebb vagy butább, egyszerűen más az erősséged, ennyi. Ez itt már nem az első osztály, amikor csak színezgetni kellett és automatikusan mindenki ötöst kapott, a gimiben tényleg vannak nehéz anyagok, és rengeteg száraz tényt és információt próbálnak az agyunkba súvasztani nem túl sok idő alatt, szóval természetes, hogy nem fog minden dolgozat hibátlan, csillagos ötösre sikerülni. Én rengeteget ostoroztam magam emiatt, de óriási hiba volt. Inkább érezd jól magadat.

A matek meg a fizika, hát igen. Nekem is ezekkek van bajom, és azóta lett jobb a helyzet, hogy elkezdtem külön tanárhoz járni heti egyszer. Nem szégyen segítséget kérni, hidd el, hogy a legkitűnőbb tanulók közül is rengetegen magántanárhoz járnak, csak valaki titkolja, ez sajnos jellemző az ilyen "elitebb" sulikra.

De a nap végén úgyse arra emlékszel majd, hogy milyen dolgozatok voltak meg mennyire sokat kellett tanulni, hanem a közös házibulikra, a kirándulásokra, arra, hogy mennyit nevettetek együtt, stb.

Az pedig, hogy izgulsz, teljesen rendben van, és nem kell leplezned senki előtt. Ha meg tudod beszélni ezt valami családtaggal/baráttal, szerintem nyugodtan fordulj hozzájuk, lehet, hogy meg tudnak kicsit nyugtatni. Biztos, hogy ez hatékonyabb, mint elnyomni magadban. Sok sikert mindenhez:))

2019. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!